Facebook Google+ Twitter

Wassermann - opinie służb

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 14:38

Zbigniew Wassermann uważa, że wykluczenie go z komisji śledczej badającej aferę hazardową było bezpodstawne. Poseł PiS zeznaje przed posłami komisji jako świadek.

Zdaniem Wassermanna, fakt, że koordynator do spraw służb specjalnych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, opiniował ustawę o grach losowych, nie podważa jego bezstronności. Poseł PiS poinformował, że za rządów Jarosława Kaczyńskiego projekt ustawy autorstwa Zyty Gilowskiej opiniowały cztery służby: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA zgłosiło cztery uwagi. Na podstawie jednej z nich Zbigniew Wassermann wydał opinię, że nadzór nad rynkiem hazardowym powinien sprawować takze minister finansów. CBA zwróciło również uwagę, że w projekcie ustawy nie ma wzmianki na temat podatku od wideoloterii.

Zbigniew Wassermann dodał, ze do Sejmu trafił wtedy mały projekt dotyczący zryczałtowanego podatku na automaty o niskich wygranych, proponujący podwyższenie opłaty ze 125 do 180 euro.
W oświadczeniu wygłoszonym przed rozpoczęciem przesłuchania Wassermann zwrócił uwagę, że jest przesłuchiwany przez komisję - jak się wyraził - zamiast Zbigniewa Chlebowskiego i Ryszarda Sobiesiaka, którzy są zamieszani w aferę, związaną z ustawą o grach losowych. Zazanczył też, że na sali posiedzeń nie ma ekspertów, którzy mogliby rozstrzygać wątpliwości prawne.

Wassermann zapowiedział , że nie będzie składał wniosku o wyłączenie ze składu komisji jej przewodniczącego, posła PO Mirosława Sekuły, choć - jak zaznaczył - spotykał się on z przedstawicielem biznesu hazardowego. Zbigniew Wassermann mówił również, że poseł Jarosław Urbaniak z Platformy brał udział w pracach nad zmianą podatku od automatów o niskich wygranych.
Poseł PiS krytycznie odniósł się do dotychczasowych działań komisji. Mówił, że zasiadał dotychczas w trzech komisjach śledczych i w odróżnieniu od komisji hazardowej wcześniej dostrzegał wolę wyjaśnienia prawdy i zaangażowanie posłów. Zbigniew Wassermann mówił też, że komisja hazardowa pracuje wolno i jest komisją, której powstanie zostało wymuszone przez opinię publiczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.