Facebook Google+ Twitter

Wassreman o Grasiu: Czekamy na reakcję premiera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-08 16:30

Posłowie PiS domagają się od premiera reakcji na prasowe doniesienia o ministrze Pawle Grasiu.

Chodzi o zasiadanie przez Pawła Grasia w zarządzie spółki Agemark oraz o nieodpłatne korzystanie przez niego z domu w Zabierzowie. Willa należy do niemieckiego biznesmena i miesięczny koszt jej wynajęcia według prasy wynosiłby 5 tysięcy złotych.

Posłowie Mariusz Błaszczak i Zbigniew Wasserman skierowali w tej sprawie interpelację do premiera.

Zdaniem posłów PiS Paweł Graś był członkiem zarządu spółki i jednocześnie pełnił funkcję sekretarza stanu, co jest niezgodne z przepisami antykorupcyjnymi zawartymi w ustawach o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Ponadto minister nie umieścił informacji o korzyściach uzyskanych w trakcie wykonywania mandatu posła dzięki temu, że mieszka za darmo. W ten sposób złamał zdaniem posłów ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Posłowie Wasserman i Błaszczak uważają, że premier powinien zdymisjonować ministra Grasia i pytają, czy zamierza to uczynić.

Posłowie poinformowali ponadto, że wystąpią do CBA o zbadanie oświadczenia majątkowego Pawła Grasia. Zdaniem posłów PiS, doniesienia prasowe o tym, że minister jest stróżem czyjegoś domu conajmniej ośmieszają rząd, ale mogą mieć także drugie dno związane z bezpieczeństwem państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.