Facebook Google+ Twitter

"Wąsy" w Och-Teatrze

Niezależna grupa teatralna Montownia po raz kolejny pojawi się na deskach Och-Teatru. Jak twierdzą autorzy spektaklu, "Wąsy" zostały napisane w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle.

 / Fot. Och-TeatrDwudziesta druga sztuka w dorobku Macieja Kowalewskiego to antykorporacyjna, ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych. Spektakl przedstawia cztery małżeństwa w trakcie kolejnych wakacji nad morzem. Czterech aktorów wcieli się w dwanaście postaci, posiadających jedną wspólną cechę: tytułowe wąsy.

 / Fot. W24"Polacy i Polska - historycznie i współcześnie - są nie do opisania i nie ma lekko ten, kto w tej właśnie sprawie sięgnie po pióro. Dlatego gratuluję Maciejowi Kowalewskiemu, że to zrobił. Z podręcznika geografii dla klas V szkół podstawowych już z pierwszego zdania dowiadujemy się, że "Polska jest to kraj nizinny". Diagnoza ta zadziwia obiektywizmem i dotkliwą prawdą. Reszta komentarzy o naszym kraju nad Wisłą, wszelkie próby analiz i ocen to jedynie subiektywne przyczynkaestwo. Polska jest bowiem obszarem zadziwiających zdarzeń przyrodniczo-metafizycznych" - tak "Wąsy" komentuje aktor Stanisław Tym.

 / Fot. Och-TeatrTeatr Montownię tworzą czterej absolwenci PWST: Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki i Marcin Perchuć. Nie posiadają własnej sceny, ale występują gościnnie między innymi w Studio Buffo, Teatrze Polonia, oraz w Och-Teatrze.

"Wąsy", Och-Teatr, Duża Scena, Grójecka 65.
Premiera: 20 września 2012 r.
Tekst i reżyseria: Maciej Kowalewski
Obsada: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki
Spektakl tylko dla dorosłych.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.