Facebook Google+ Twitter

Waszczykowski: wybory do Parlamentu Europejskiego mogły zostać sfałszowane

"Z materiałów, które są w posiadaniu PiS, wynika, że podczas wyborów mogły być fałszerstwa, by zmienić wynik na rzecz Platformy" - przekonuje Witold Waszczykowski na antenie RMF FM.

 / Fot. Bartek Syta/PolskapressePoseł Prawa i Sprawiedliwości w Kontrwywiadzie na antenie RMF FM przekonuje, że na wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego wpływano m.in. wywierając "silną presję na władze lokalne". "Mówiono: jeśli wasza gmina przegra, nie dostanie pieniędzy. Sprawę powinien rozstrzygnąć sąd. Jeśli skala fałszerstwa była duża na tyle że mogła przesądzić o dwóch, trzech mandatach, wybory należałoby powtórzyć".

Waszczykowski zaznacza jednak, że nie ma 100 proc. pewności, że wybory zostały sfałszowane i liczy, że rozstrzygnięciem zajmie się wymiar sprawiedliwości. Podkreśla jednak, że jeśli okazałoby się, że skala fałszerstwa była naprawdę duża, należałoby wybory unieważnić.

Konrad Piasecki zwraca uwagę, że zarówno PO, jak i PiS otrzymały tyle samo mandatów. Nie przekonuje to jednak Waszczykowskiego, który na stwierdzenie dziennikarza "czyli nawet sfałszować dobrze nie potrafią", odpowiada "no być może nawet nie".

Poseł zapytamy został również, dla kogo jest jeszcze miejsce w partii Jarosława Kaczyńskiego. Waszczykowski zaznaczył, że na pewno nie dla Ziobry i Kurskiego: "To byli ludzie, którzy świadomie zaplanowali rozłam i działali przez kilka lat przeciwko Prawie i Sprawiedliwości. Jakiś czyściec powinien być." Nie wyklucza jednak współpracy z Jarosławem Gowinem, który, zdaniem Waszczykowskiego, "ma ciekawe spojrzenie, bardzo podobne z nami" i Pawłem Kowalem.

Przypomnijmy: Na konferencji Prawa i Sprawiedliwości pokazano wideo z komisji wyborczej nr 103 w Warszawie, mieszczącej się przy ul. Wiśniowej. Na filmie widać, jak członkowie komisji opuszczają lokal wyborczy, nie wywieszając na drzwiach protokołu, co jest poważnym naruszeniem kodeksu wyborczego. Następnie, worki z kartami zostają bez sprawdzenia złożone w okręgowej komisji.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wnoszę o zweryfikowanie wyborów z 2005 r , były sfałszowane .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dziwmy się Waszczykowskiemu wszak trdno pogodzić się mu z dziewiątą/bodajże/ porażką wyborczą PiS, a on przecież nie po to zmienił barwy partyjne, aby permanentnie otrzymywać "baty w kaczy kuper"

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kolega Brudziński, poinstruował, jak się to robi.
Należy powołać biegłych, którzy porównają odciski palców na kartach do głosowania z odciskami komisarzy pisowskich biorących udział w liczeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.