Facebook Google+ Twitter

Waszczykowski z PiS: nie wyczuwam dyktatury, o której mówi Cymański

Poseł PiS Witold Waszczykowski, rozmawiał w poniedziałek z Moniką Olejnik w Radiu Zet m.in. o wyniku wyborczym partii Jarosława Kaczyńskiego oraz kontrowersyjnej wypowiedzi Tadeusza Cymańskiego.

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiPrzypomnijmy, że w czwartek, Tadeusz Cymański, europoseł z ramienia PiS, stwierdził w rozmowie z dziennikarzem Wprost24, że w PiS Jarosława Kaczyńskiego panuje "dyktatura", a prezes wysługuje się "pachołkami". Polityk tłumaczył się później, iż nie wiedział, że jego słowa zostaną upublicznione.

W rozmowie z Moniką Olejnik, Waszczykowski nazwał przypadek Cymańskiego "jednostkowym". "Też spotykam premiera Jarosława Kaczyńskiego, niedawno odwiedzał Łódź, kiedy obchodziliśmy rocznicę śmierci naszego kolegi, Marka Rosiaka, też miałem dłuższą chwilę rozmowy, ja nie odbieram tam żadnego, nie wyczuwam tam żadnego dyktatu, czy dyktatury, czy jakkolwiek nazywa to pan Cymański" - mówił dla Radia Zet poseł PiS.

Witold Waszczykowski podkreślał, że Tadeusz Cymański ma "charakterystyczny" i "krwisty" styl wypowiedzi i nie należy brać jej na poważnie.

Waszczykowski stwierdził również, że 30-procentowy wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości nie jest porażką, biorąc pod uwagę, że partia dotknęły problemy takie jak katastrofa smoleńska i odejście osób z PJN.

Monika Olejnik zapytała również Witolda Waszczykowskiego o słowa Zbigniewa Ziobry, który porównał Donalda Tuska do Kaddafiego. "No Kaddafi rządził 42 lata, więc to już się nie da zrobić, premier Tusk zapowiedział, że już po czterech latach następnych odejdzie. No chyba zbytnie uproszczenie, bym powiedział delikatnie" - stwierdził Waszczykowski.

Witold Waszczykowski jest historykiem i dyplomatą, byłym wiceministrem spraw zagranicznych i zastępca szefa BBN. W tegorocznych wyborach uzyskał mandat poselski z okręgu wyborczego w Łodzi. Zdobył 36 854 głosy.

Źródło:
Radio Zet

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:37

)ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
mag-el
 • mag-el
 • 24.10.2011 19:10

Robert Ramark cytuje "Wyeliminowanie J.Kaczyńskiego jest teraz rzeczą najważniejszą dla PO i prorządowych mediów. Powód jest prosty, nie ma szans na kolejne 4 lata rządów. Wtedy może wygrać tylko PIS. Jak PIS z Kaczyńskim to będzie to spełnienie najczarniejszych snów bardzo wielu rządzących i popierających ich mediów celebrytów. J.Kaczyński wystawi im rachunki za stracone lata i szanse. Teraz wszystkie chwyt dozwolone.Moim zdaniem otwrto sezon łowiecki Na J.Kaczyńskiego. Pozostaje mieć nadzieję, że to się nie uda." Wszyscy normalnie myslacy maja nadzieje ze to sie uda i kaczynski zajmie sie tylko opieka nad kotem gdyz jest najwiekszym szkodnikiem w polskiej polityce i gospodarce a kieruje nim tylko jego nadmiernie rozwiniete ego i chorobliwe wrecz pragnienie wladzy

Komentarz został ukrytyrozwiń
nexton
 • nexton
 • 24.10.2011 17:44

On to ma wyczucie... Dyktatury nie wyczuwa, a kiedyś wyczuł u przeciwników politycznych żądzę zabijania...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek
 • Tomek
 • 24.10.2011 16:09

To Tuska noszą na d.. jako światełko odblaskowe???? hi hi hi hi hi

Komentarz został ukrytyrozwiń
lnacet
 • lnacet
 • 24.10.2011 15:59

Sfrustrowane " pisiorki " - , JUŻ PO WYBORACH , -

Komentarz został ukrytyrozwiń
remak
 • remak
 • 24.10.2011 14:33

Dyktatura ta prawdziwa jest w PO. Tusk słynie z twardej ręki i niszczenia nawet przeciwników własnej partii.
Przykład : Piskorski ,Płażyński Rokita ,Olechowski, Gilowska ,teraz stoi w kolejce Schetyna ... wiosną odstrzał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
 • max
 • 24.10.2011 14:25

A Platfusy na d.... noszą Tuska -- portret ten, służy jako światełko odblaskowe....

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 24.10.2011 14:21

Lech Wałęsa w klapie marynarki nosi Matkę Boską a pisiory noszą zdjęcie Jarosława ,,Zbawiciela" Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena
 • Irena
 • 24.10.2011 14:16

A gdzie miał się zapisać ? do Platformy?To zdrowy na umyśle człowiek ....
Pozdrawiam fanatyków PO...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 24.10.2011 14:11

Pan Waszczykowski nowy nabytek partii nie może krytykować prezesa [ po wyborach zapisał się do PiS-u ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.