Facebook Google+ Twitter

Wasze sposoby na sesję, czyli jak efektywnie się uczyć

Na wielu uczelniach rozpoczął się najgorętszy okres w całym roku akademickim - sesja. Bary opustoszały, biblioteki przestały świecić pustkami, a na zajęciach pojawiają się osoby, których nie podejrzewałbyś o to, że są z Tobą na roku.

Zabierając się do nauki, powinniśmy być wypoczęci. / Fot. VIC CVUT, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Discusing_students_CTU.jpg?uselang=pl Brak wolnych miejsc w bibliotekach, niekończące się kolejki do punktów xero i znikające ze sklepowych półek w szybkim tempie napoje energetyczne. Brak snu, przemęczenie i zniechęcenie. Tak na wielu polskich uczelniach wygląda przedsmak sesji.

Nie ma się co oszukiwać. Zaliczenie nierzadko bardzo dużych partii materiałów w krótkich odstępach czasu wymaga wiedzy. Ile studentów, tyle sposobów na naukę. Jedni uczą się systematycznie. Stanowią oni jednak mniejszość. Inni próbują opanować materiał z całego semestru w jedną noc. Często wspomagają się przy tym różnymi sposobami na zwiększenie efektywności szarych komórek. Piją syrop na kaszel, po którym rzekomo można uczyć się całą noc, jedzą kilogramy żelek czy wlewają w siebie hektolitry napojów energetycznych. Często zapominają o podstawowych zasadach, które w połączeniu z odpowiednią wiedzą pozwolą im przyspieszyć zaliczenie wszystkich egzaminów. Oto kilka nich. / Fot. Philosofia, Creative Commons 2.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lingue-libri_Books.jpg?uselang=pl

Jak wygląda sesja egzaminacyjna w innych krajach?

Studencie, nie przemęczaj się

Podczas nauki nie trudno o zawroty głowy i przemęczenie organizmu. Bardzo ważne w procesie uczenia powinny być krótkie i regularne przerwy. Należy pamiętać o tym, że nasz mózg nie pracuje cały czas na wysokich obrotach. Warto przewietrzyć pokój i chwilę się zrelaksować, co znacznie powinno poprawić naszą koncentrację.

Jak sobie radzić na egzaminach? Kilka rad dla studentów

Zadbaj o regularny sen

Zabierając się do nauki, powinniśmy być wypoczęci. Zasypiając nad książką, możemy mieć pewność, że nie wzbijemy się na wyżyny naszych intelektualnych umiejętności. Siadając do nauki powinniśmy być wypoczęci. Sen to podstawa. Dorosły człowiek powinien spać około 8 godzin na dobę. Wtedy nasz organizm odpoczywa. Warto więc tak rozłożyć materiał, abyśmy mogli się porządnie wyspać i rześcy mogli kontynuować przygotowania do egzaminów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.