Facebook Google+ Twitter

Waszyngton: Pomnik ofiar ataków terrorystycznych z 11 września otwarty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 17:48

W Waszyngtonie otwarto pierwszy w Stanach duży pomnik ofiar ataków terrorystycznych z 11 września. Uroczystości obchodów 7. rocznicy zamachów odbyły się też w Nowym Jorku i Pensylwanii.

Uroczystego otwarcia pomnika ofiar zamachu na Pentagon dokonał George Bush. W krótkim przemówieniu amerykański prezydent oddał hołd tym, którzy zginęli w zamachach. Powtórzył tezę, że dzięki wojnie z terroryzmem prowadzonej poza granicami Stanów, Ameryka jest bezpieczniejsza. „Nie było kolejnego ataku na naszej ziemi od 2557 dni" - przypomniał prezydent.

Otwarty w Waszyngtonie pomnik to park w którym ustawiono 184 stalowo-betonowe ławki z wygrawerowanymi nazwiskami 125 osób, które zginęły w budynku Pentagonu i 59 osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu American Airlines.

Główne obchody rocznicy zamachów z 11 września odbyły się w Nowym Jorku. Ceremonia miała identyczny przebieg jak w latach ubiegłych. Tym razem nazwiska ofiar odczytali członkowie ich rodzin oraz uczniowie z ponad 90 krajów, których obywatele zginęli w World Trade Center. Po południu czasu lokalnego hołd ofiarom zamachów oddadzą wspólnie kandydaci w wyborach prezydenckich Barack Obama i John McCain. Otwarcie stałego pomnika ataków terrorystycznych na Nowy Jork planowane jest na rok 2011 czyli w 10. rocznicę zamachów z 11 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.