Facebook Google+ Twitter

Waszyngton: Rozpoczął się szczyt G20

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-15 08:22

W Waszyngtonie rozpoczął się szczyt grupy G20 poświęcony światowemu kryzysowi finansowemu.

Biorą w nim udział przywódcy najbogatszych państw świata, największych krajów rozwijających się oraz przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych.

Takiego zgromadzenia głów państw i szefów rządów nie było w stolicy USA od jubileuszowego szczytu NATO w 1999 roku. Przez całe popołudnie przez Waszyngton przejeżdżały czarne limuzyny, a powitanie gości zajęło George'owi Bushowi aż 75 minut.

Szczyt rozpoczął się od kolacji w Białym Domu podczas której amerykański prezydent powtórzył, że kryzys nie jest porażką kapitalizmu. "Trzeba dokonać niezbędnych reform ale pozostać przy zasadach wolnego rynku" - dodał prezydent.

Dziś członkowie G-20 spotkają się na dwóch sesjach plenarnych i stworzą kilka grup roboczych. Efektem ich prac ma być zwiększenie nadzoru nad dużymi bankami i instytucjami finansowymi oraz stworzenie systemu wczesnego ostrzegania przed kolejnymi kryzysami.

Zarówno prezydent George Bush jak i inni przywódcy mówią jednak, że waszyngtoński szczyt jest pierwszym z serii tego typu spotkań. Kolejne miałoby się odbyć za trzy miesiące, czyli już po objęciu funkcji prezydenta przez Baracka Obamę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.