Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13175 miejsce

"Wataha": premiera nowego polskiego serialu HBO 12 października

W serialu opowiadającym o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej występują m.in. Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel. Pierwszy odcinek "Watahy" będzie odkodowany na antenie HBO i w serwisie HBO GO.

 / Fot. Materiał prasowySerial "Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który na skutek wybuchu traci narzeczoną Ewę, a także bliskich współpracowników i przyjaciół. Ocalał jako jedyny, przez co ściąga na siebie falę podejrzeń. Po chwili zwątpienia w sens pracy wraca, aby rozwikłać tajemnicę związaną z zamachem. - Rebrow to "bieszczader", jest wiązany z Bieszczadami od zawsze, jest też postacią szanowaną w środowisku. Próbując rozplątać całą intrygę, coraz bardziej się pogrąża w zakamarkach swojej duszy – charakteryzuje swoją postać Leszek Lichota.

Świat watahy to przede wszystkim męski świat, w którym ważne są opanowanie i chłodna kalkulacja. Pomimo twardych zasad i oficjalnych zależności strażnikom udaje się nawiązać bliższe relacje. Adam "Grzywa" Grzywaczewski (Bartłomiej Topa), oficer w randze kapitana, to przyjaciel Rebrowa, który wspiera go w trudnej sytuacji. Sam też nie jest wolny od tajemnic. - Grzywa jest na granicy, zarówno tej symbolicznej, jak i realnej. Ma nieustające dylematy, komu pomagać, kogo chronić, kumuluje też w sobie wiele trudnych decyzji – mówi o swoim bohaterze Bartłomiej Topa.

 / Fot. Materiał prasowyW świecie "Watahy" są także kobiety - silne i wrażliwe, zdeterminowane i przenikliwe. Natalia Tatarkiewicz (Magdalena Popławska) to ambitna oficer, która zamienia dobrze jej znany i przewidywalny świat Szczecina, na dziki i pełny niedopowiedzeń świat Bieszczad. Wszystkie wydarzenia, które spotkały Natalię w Bieszczadach przerosły jej wszelkie oczekiwania. Świetnie się sprawdzała w Szczecinie, ale ciężkie chwile, których doświadczyła w Bieszczadach spowodowały, że zaczęła się ujawniać jej wrażliwsza strona charakteru – mówi o granej przez siebie bohaterce Magdalena Popławska. Z kolei Iga Dobosz (Aleksandra Popławska) jest skuteczną, bystrą, ale i zasadniczą prokurator, która prowadzi śledztwo związane z zamachem. W "Watasze" gram bardzo nieprzyjemną, ale za to profesjonalną i rzeczową panią prokurator, która z górami ma niewiele wspólnego. Przyjeżdża w Bieszczady, żeby rozwikłać zagadkę wybuchu, w którym giną strażnicy. Jednocześnie nieustannie depcze po piętach Rebrowowi - opowiada o swojej postaci Aleksandra Popławska.

Sześcioodcinkowy serial "Wataha" wyreżyserowali Michał Gazda i Kasia Adamik. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę Łukasz Targosz.

W serialu występują:

Leszek Lichota:

 / Fot. Materiał prasowy


Aleksandra Popławska:

 / Fot. Materiał prasowy


Magdalena Popławska:

 / Fot. Materiał prasowy

Bartłomiej Topa:

 / Fot. Materiał prasowy

W pozostałych rolach: Marian Dziędziel, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Julia Pogrebińska.

Materiał prasowy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.