Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1997 miejsce

Watch Docs. Prawa człowieka w filmie

"Oczy niebieskie" to film, który dotyka problemu walki o równouprawnienie, jak i dyskryminacji rasowej w Ameryce. Ponad półtorej godziny filmu ogląda się z zapartym tchem, a Jane Elliot można porównać do Martina Lutera Kinga.

Katarzyna Kozyra, rzeźbiarka, znana artystka, fotografka, autorka instalacji, uważa, że film Bertrama Verhaaga niesie przesłanie podobne do tego, które kiedyś przekazywał Martin Luther King. Po obejrzeniu trailera widz jest w stanie pomyśleć, że bohaterka "Oczu Niebieskich", Jane Elliot, to prawdziwy fenomen. Jest też w stanie zapomnieć na chwilę, że ogląda film.

Kadry z filmu są poruszające. "Oczy niebieskie" opowiadają o latach 60. i 70. w Ameryce. Fabuła porusza okres buntu i czasy rewolucji seksualnej, jak i zniesienie dyskryminacji rasowej. W tamtym czasie Ameryka miała swoich wielkich przywódców. Martin Luther King, Harvey Milk, Betty Friedan to postaci, które zapisały się na kartach historii. Każdy z nich był prekursorem w walce o prawa człowieka.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.