Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14851 miejsce

Watch nową kategorią produktową Apple. Koncern pokazał własne zegarki

Gwiazdą wczorajszej konferencji nie był nowy iPhone w dwóch wersjach. Zdecydowanie więcej czasu i uwagi poświęcono nowej kategorii produktów - zegarkom. Apple nazywa jest po prostu "Watch".

Sonda

Czy kupisz zegarek Apple?

 / Fot. Apple.comPrezentacja zegarków nie była pewna. Od miesięcy spekulowano, że Apple pokaże wkrótce gadżet ubieralny. W przeciwieństwie do iPhone'a nie wyciekły jednak żadne zdjęcia. Powód jest prosty - urządzenie nie trafiło jeszcze do produkcji. Mało tego, wejdzie na rynek dopiero na początku 2015 r.

Watch to urządzenie, które redefiniuje tę kategorię produktową. Przede wszystkim producent przyłożył się do podstawowej funkcji urządzenia, odmierzania czasu. "Wysokiej klasy zegarki definiowała od dawna zdolność do niezawodnego odmierzania czasu. Apple Watch nie jest wyjątkiem" - czytamy na stronie koncernu. W zestawieniu z iPhonem zegarek ma utrzymywać standard dokładności do 50 milisekund wobec globalnego wzorca. Będzie oczywiście dostosowywał się stref czasowych w podróży.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus to dwa nowe smartfony Apple

Zegarek sprzedawany będzie w trzech kategoriach. Pierwsza z nich Watch, to klasyczny czasomierz z metalową bransoletą i kopertą z nierdzewnej stali. Watch Sport to propozycja dla aktywnych i odważnych. Otrzymają kolorowe opaski do wyboru. Zastosowano tu anodyzowane aluminium. Trzecia możliwość to propozycja dla bogatszych: Watch Edition pokryty został 18-karatowym złotem.

Zegarek Apple wyróżnia sposób obsługi. W przeciwieństwie choćby do Samsunga projektanci nie przeszczepili na siłę interfejsu użytkownika znanego ze smartfonu na nadgarstek. Apple pokazał, że obsługa urządzenia naręcznego stawia inne wymagania niż telefony. I ma rację. Kolejny wyróżnik to pokrętło. Rzecz w klasycznych zegarkach oczywistą wykorzystano twórczo. Pozwoli ono na regulację ustawień. Nie bylibyśmy w XXI w. gdyby Watch nie posiadał ekranu dotykowego. To jednak nie wszystko. Zastosowano w nim technologię haptyczną. Ekran zegarka reaguje nie tylko na przesunięcia, ale i siłę nacisku.

Oczywiście Watch we współpracy z iPhonem będzie monitorował aktywność użytkownika: zmierzy puls, policzy kroki, zbierze i przetworzy dane dotyczące codziennego ruchu. Nie wiemy natomiast nic o baterii, poza tym, że ładowanie umożliwi znana z MacBooków technologia MagSafe. Wtyczka łączy się z urządzeniem za pomocą magnesu, a nie mechanicznie. Watch będzie kompatybilny z iPhonem 5, 5C, 5S, 6 i 6 Plus.

Tim Cook, szef Apple podał cenę podstawowego modelu. Będzie wynosić 349 dolarów. Niemało, zwłaszcza biorąc pod uwagę produkty konkurencji. Obserwując sposób obsługi Watcha i jego wzornictwo można śmiało powiedzieć, że szybko trafi on jako wzór na deski kreślarskie projektantów konkurencji. O ile Apple nie dokonał żadnej rewolucji w przypadku iPhone'ów 6 i 6 Plus, to z całą pewnością zacznie wyznaczać trendy w nowej kategorii produktowej w świecie technologii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.