Facebook Google+ Twitter

Watykan: Benedykt XVI broni celibatu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 22:22

Na razie celibat pozostaje w Kościele katolickim. O próbie dokonania rewolucji w tej dziedzinie doniósł rzymski dziennik "La Repubblica", zastrzegając jednak, ze nie nastąpi to wcześniej niż za 50 lat.

Jeszcze nigdy Watykan nie zareagował na prasowe doniesienia tak szybko. Co więcej, zrobił to sam papież. W przemówieniu do uczestników kongresu teologów właśnie na temat kapłaństwa, Benedykt XVI przypomniał, że celibat jest w Kościele rzymsko-katolickim warunkiem otrzymania święceń.

"La Repubblica" doniosła, że w wielkiej tajemnicy eksperci watykańskiej kongregacji duchowieństwa zastanawiają się jednak nad uchyleniem obowiązku celibatu, co może nastąpić nawet za pół wieku.

O bezżenności księży mówi się w tych dniach przede wszystkim w związku z kolejnymi skadalami pedofilskimi wśród katolickiego duchowieństwa. Zarówno przedstawiciele Kościoła, jak i publicyści nie widzą jednak związku pomiędzy nadużyciami seksualnymi wobec nieletnich, a tym, że dopuszczający się ich księża czy zakonnicy żyją w celibacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

brak
  • brak
  • 05.09.2011 11:17

kolejnymi skadalami

skaNdalami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.