Facebook Google+ Twitter

Watykan: Benedykt XVI wygłosił bożonarodzeniowe orędzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-25 16:01

Podczas orędzia bożonarodzeniowego, wygłoszonego w południe z głównego balkonu bazyliki świętego Piotra, Benedykt XVI zaapelował o pokój na świecie. Papież złożył życzenia świąteczne w 64 językach, w tym także po polsku.

Benedykt XVI podkreślił, że przesłanie nadziei, które jest sercem orędzia Bożego Narodzenia, skierowane jest do wszystkich. Kościół powtarza je, by każdy mógł doświadczyć zbawczej mocy łaski Boga. Dodał, że jako jedyna może ona przemienić zło w dobro, odmienić serce człowieka i uczynić z niego oazę pokoju.

Papież wyraził życzenie, by mocy tej doświadczyć mogły narody "mieszkające jeszcze w mroku i cieniu śmierci". Przede wszystkim, mówił o Ziemi Świętej, gdzie "horyzont znów zdaje się pokrywać mrokiem dla Izraelczyków i Palestyńczyków", a także o trudnej sytuacji w Libanie, Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Wymienił też Zimbabwe, Kivu w Demokratycznej Republice Konga, Darfur w Sudanie i Somalię.

"Wszędzie tam, gdzie godność i prawa osoby ludzkiej są deptane, gdzie istnieje niebezpieczeństwo oswojenia się z bratobójczą nienawiścią i wyzyskiem, gdzie walki dzielą grupy i narody, gdzie brak tego, co niezbędne do przeżycia, niech zajaśnieje tam Światło Bożego Narodzenia i zachęci wszystkich do podjęcia zadań w duchu prawdziwej solidarności" - mówił Bendeykt XVI.

Papież ostrzegł, że jeśli każdy myśli wyłącznie o własnym interesie, świat może popaść w ruinę. Po złożeniu życzeń w 64 językach - po raz pierwszy po islandzku - Benedykt XVI udzielił uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli Miastu i Światu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.