Facebook Google+ Twitter

Watykan dementuje problemy z cudem JP II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-05 07:28

Źródła watykańskie uznały za bezpodstawne doniesienia polskiej prasy, jakoby były jakiekolwiek trudności z uznaniem cudu dokonanego za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Ogłoszony 19 grudnia dekret o heroiczności cnót papieża Polaka był pierwszym etapem jego drogi do chwały ołtarzy. Drugim i decydującym będzie uznanie cudu za jego wstawiennictwem.

W Watykanie przypomina się, że trwa jeszcze zbieranie ekspertyz, przygotowanych przez biegłych kongregacji. O ewentualnych trudnościach dowiemy się po posiedzeniu komisji lekarskiej, która ma się zebrać w kwietniu.

Jak się podkreśla, nie musi to oznaczać opóźnienie procesu, choć trzeba pamiętać, że czasem uznanie cudu za wstawiennictwem kandydata na ołtarze bywa trudniejsze od uznania jego heroiczności cnót, wymaga bowiem wyjątkowej precyzji.

Gdyby zdarzyło się, że lekarze, chcąc mieć absolutną pewność, zaproponują kilkuletnią nawet przerwę czy wręcz cud odrzucą, postulator może natychmiast przedstawić inny przypadek. Wiadomo, że ksiądz Sławomir Oder od początku przygotowany był na taką ewentualność i będzie umiał na to zareagować. Sprawa ta nie powinna więc odbić się na procesie beatyfikacyjnym Jasna Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.