Facebook Google+ Twitter

Watykan: Nie będzie procesu o obrazę Benedykta XVI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 22:59

Nie będzie procesu o obrazę Benedykta XVI przez włoską aktorkę Sabinę Guzzanti, która na wiecu w Rzymie w lipcu tego roku powiedziała, że pójdzie on "do piekła".

Minister sprawiedliwości, od którego zależało dalsze śledztwo w tej sprawie, zrezygnował z niego, by nie dolewać oliwy do ognia. Watykan pochwalił tę decyzję.

Aktorce groziła kara od roku do pięciu lat pozbawienia wolności. Obraza papieża, który jest głową Państwa Watykańskiego, traktowana jest tak samo, jak zniesławienie prezydenta republiki i tak samo postępowanie w tej sprawie wymaga zgody ministra sprawiedliwości. Uważamy, że istotniejsze jest gaszenie pożarów i nie podkładanie ognia, aniżeli działanie w przeciwnym kierunku, powiedział minister Angelino Alfano. Dodał, że osobiście, jako katolik, poczuł się urażony wystąpieniem aktorki, jest jednak pewien, że papież jej przebaczył. Okazuje się, że tak jest w istocie.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi pochwalił decyzję ministra i zapewnił, że atak aktorki nie nadszarpnął autorytetu Benedykta XVI, który w swej wielkoduszności na pewno jej już przebaczył.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.