Facebook Google+ Twitter

Watykan: Nieszpory rozpoczynające Adwent

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 19:42

Benedykt XVI modlił się w czasie nieszporów, rozpoczynających Adwent, by Kościół był znakiem nadziei dla wszystkich ludzi. Podczas homilii Papież prosił wiernych, by podczas przygotowań do Bożego Narodzenia nie zapominali o dramacie osobistej i zbiorowej egzystencji człowieka.

Benedykt XVI przypomniał, że Adwent jest w pełnym tego słowa znaczeniu duchowym czasem nadziei, a cały Kościół jest w tym okresie wezwany do stawania się nadzieją dla siebie i świata.

Komentując Psalm 141 "Do Ciebie wołam, Panie, pospiesz mi z pomocą" - zauważył, że to krzyk osoby będącej w poważnym niebezpieczeństwie, ale także krzyk Kościoła pośród rozlicznych niebezpieczeństw, jakie na niego czyhają, zagrażając jego świętości. W tej inwokacji, dodał papież, rozbrzmiewa także wołanie wszystkich sprawiedliwych, tych, którzy chcą się oprzeć złu, czarowi niesprawiedliwego dobrobytu, przyjemnościom, które obrażają godność człowieka i położenie ubogich. Benedykt XVI podkreślił, że wierzący czekają na Pana "nie jakby chodziło o piękną ozdobę dla ocalonego już świata, lecz dlatego, że jest jedyną drogą uwolnienia od śmiertelnego niebezpieczeństwa".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.