Facebook Google+ Twitter

Watykan o przyznaniu Obamie Pokojowej Nagrody Nobla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 17:18

Stolica Apostolska ma nadzieję, że Pokojowa Nagroda Nobla będzie dla prezydenta Baracka Obamy zachętą do kontynuowania wysiłków na rzecz pokoju i rozbrojenia. Poinformował o tym rzecznik prasowy Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

Stolica Apostolska z uznaniem wyraziła się o decyzji Komitetu Noblowskiego w Oslo, którą ocenia w świetle zaangażowania amerykańskiego prezydenta w promocję pokoju na polu międzynarodowym, w szczególności na rzecz rozbrojenia nuklearnego, powiedział dziennikarzom włoski jezuita. Watykan ma nadzieję, dodał rzecznik, że to niezwykle ważne wyróżnienie będzie dalszą zachętą do tego zaangażowania, trudnego, ale o fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości ludzkości, i że przyniesie spodziewane rezultaty.

Radio watykańskie nadało wypowiedź ambasadora Stanów Zjednoczonych przy Stolicy Świętej, Miguela H. Díaza, który powiedział, że kilka dni temu, gdy składał listy uwierzytelniające, papież Benedykt XVI wyraził wdzięczność dla prezydenta Obamy za jego wysiłki na rzecz pokoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.