Facebook Google+ Twitter

Watykan oburzony decyzją Trybunału w Strasburgu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-03 22:33

Watykan uważa za poważną ingerencją w tożsamość narodu włoskiego orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który zalecił Włochom usunięcie ze szkół krzyży. Zdaniem Trybunału, pozbawiają one rodziców prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a samych uczniów wolności religijnej.

zecznik prasowy Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi określił tę inicjatywę jako błędną i krótkowzroczną.

Watykan potrzebował kilku godzin na wyrażenie swojej opinii o orzeczeniu, które we Włoszech wywołało natychmiast powszechne oburzenie. Rząd włoski, który zasiadł w Strasburgu na ławie oskarżonych, zapowiedział odwołanie się od wyroku.

O tym nie wspomniał ksiądz Lombardi, gdy zarówno w Radiu Watykańskim, jak i w głównym wydaniu wiadomości publicznej telewizji RAI oświadczył wieczorem, że orzeczenie to przyjęte zostało z przykrością i ze zdumieniem.

Watykański rzecznik wyraził zdziwienie, że Europejski Trybunał Praw Człowieka ingeruje w kwestię głęboko związaną z tożsamością historyczną, kulturową i duchową narodu włoskiego. Ksiądz Lombardi zauważył, że w taki sposób nie nakłoni się nikogo do większej miłości i podzielania idei europejskiej, którą katolicy zdecydowanie popierali od samego początku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

> Watykan uważa za poważną ingerencją w tożsamość narodu włoskiego orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który zalecił Włochom usunięcie ze szkół krzyży.

A jak "Watykan" (katolicyzm) nakazywal w przeszlsoci wprowadzenie tych krzyzy (czesto na miejsce poganskich symboli), to wowczas nie uznawal tego za powazna ingerencje w tozsamosc tego (czy innego) narodu? ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.