Facebook Google+ Twitter

Watykan: Papież nawołuje do ekologicznej odpowiedzialności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 12:17

Do "odpowiedzialności ekologicznej, opartej na poszanowaniu człowieka oraz jego podstawowych praw i obowiązków wezwał Benedykt XVI podczas Mszy, którą odprawił w bazylice św. Piotra z okazji 43. światowego dnia pokoju.

Obchodzony on jest pod hasłem "Jeśli chcesz krzewić pokój, strzeż dzieła stworzenia".

Papież przypomniał, że szacunku dla drugiego człowiek powinien uczyć się od dziecka, co może być łatwe w sytuacji, gdy coraz częściej do szkoły chodzą dzieci różnych narodowości. Nawet jednak, kiedy tak nie jest, dodał, twarze dzieci są "proroctwem ludzkości, będącej naszym celem". Dlatego, podkreślił.

Benedykt XVI, nie wolno gasić uśmiechu dzieci ani zatruwać ich serc. Twarze niewinnych maleństw są milczącym wezwaniem nas do odpowiedzialności, mówił papież. W obliczu ich bezbronności "upadają wszystkie fałszywe usprawiedliwienia wojny i przemocy". Musimy po prostu nawrócić się na plany pokoju, złożyć wszelkiego rodzaju oręże i zaangażować się wspólnie w budowę świata bardziej godnego człowieka.

Nawiązując na koniec do tematu tegorocznego Światowego Dnia Pokoju papież ponowił apel "do inwestowania w wychowanie", gdyż tylko w ten sposób zaangażowanie na rzecz środowiska stać
się może prawdziwie wychowaniem do pokoju i budową pokoju".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.