Facebook Google+ Twitter

Watykan: Papież skrytykował media

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-08 17:12

Benedykt XVI ostro skrytykował środki masowego przekazu, które - jak powiedział - "zatruwają duchowe środowisko człowieka".

Papież wygłosił tę myśl podczas tradycyjnego spotkania na Placu Hiszpańskim w Rzymie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. U stóp figury upamiętniającej ustanowienie tego dogmatu w 1854 roku, papież modlił się w intencji Rzymu i jego mieszkańców.

Ku zaskoczeniu wielu słuchaczy, Benedykt XVI wspomniał o wydarzeniu, które wstrząsnęło Wiecznym Miastem kilka tygodni temu - skandalu, jakim było ujawnienie kontaktów przewodniczącego regionu Lacjum ze środowiskiem brazylijskich transseksualistów. "Wiadomości na ten temat przynosiły prasa, radio i telewizja, przyzwyczajając odbiorców do rzeczy najobrzydliwszych" - powiedział papież.

Żeby nie było wątpliwości, co ma na myśli, Benedykt XVI przypomniał, że "w mieście żyją - lub starają się przeżyć - osoby niewidzialne, które od czasu do czasu trafiają na pierwsze strony gazet czy na ekrany telewizyjne i wyzyskiwane są tak długo, jak długo przyciągają uwagę".W tej sytuacji" - dodał papież - "na uznanie zasługują osoby starające się bez rozgłosu realizować ewangeliczne prawo miłości, dzięki któremu ten świat idzie naprzód".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.