Facebook Google+ Twitter

Watykan: Synod Biskupów dla Afryki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-04 12:10

W Watykanie rozpoczęło się drugie zgromadzenie specjalne Synodu Biskupów dla Afryki. Bierze w nim udział 244 ojców synodalnych.

79 biskupów uczestniczy w obradach z urzędu, 129 zostało mianowanych przez swe konferencje biskupie, a 36 to członkowie Synodu z nominacji papieskiej - jednym z nich jest biskup warszawsko-praski arcybiskup Henryk Hoser.

Zgromadzenie obraduje pod hasłem "Kościół w Afryce w służbie pojednania, sprawiedliwości i pokoju. Wy jesteście solą ziemi... wy jesteście światłem świata".

Program prac przewiduje 20 kongregacji generalnych, czyli codziennych posiedzeń plenarnych i 9 sesji w tzw. "circuli minores", czyli w kołach tematycznych, podzielonych na trzy języki: francuski, angielski i portugalski.

Na zaproszenie Benedykta XVI w pracach zgromadzenia uczestniczą trzech goście specjalni: patriarcha Kościoła Etiopskiego abuna Paweł, były szef Wspólnej Misji Pokojowej Narodów Zjednoczonych i Unii Afrykańskiej dla Darfuru - Rudolf Adada i dyrektor generalny Światowej Organizacji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), muzułmanin Jacques Diouf. Dwaj ostatni będą mówili o działalności tych instytucji na rzecz zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.