Facebook Google+ Twitter

Watykan: Trzeba poważnie wysprzątać Kościół

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-06 15:22

Kardynał Walter Kasper, stojący na czele watykańskiej rady dialogu ekumenicznego, domaga się surowego karania duchownych dopuszczających się pedofilii. Ich ofiary powinny otrzymywać odszkodowania.

W wywiadzie dla rzymskiego dziennika "La Repubblica" hierarcha zapewnia, że Benedykt XVI stanowczo zareaguje na skandal pedofilii w Kościele, ogarniający kolejne kraje. Kardynał Kasper mówi wręcz o potrzebie "poważnego wysprzątania Kościoła".

Jego zdaniem, papież nie będzie się biernie przyglądać temu, co się dzieje i nie poprzestanie na ogłoszeniu listu do wiernych w Irlandii. Wiadomości o ujawnieniu nowych przypadków pedofilii w Holandii i Niemczech napełniają go, jak podkreśla kardynał, "wielkim smutkiem, rozczarowaniem i wściekłością".

Według niemieckiego kardynała, nie może być żadnej tolerancji dla przestępstw tego rodzaju, popełnianych na niewinnych nieletnich przez księży i zakonników. Kardynał Kasper jest kolejnym przedstawicielem Kościoła, który opowiada się za tym, by odpowiadali oni przed świeckim wymiarem sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.