Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35118 miejsce

Watykan uruchamia tanie linie lotnicze

Watykan idzie w ślady europejskich przedsiębiorców. Wczoraj w niebo wzbił się pierwszy biało-żółty samolot z Rzymu do Lourdes. Będą kursować pomiędzy światowymi sanktuariami. Kilka linii będzie latało do Częstochowy.

Jak donosi "Rzeczpospolita" watykańscy urzędnicy przy aprobacie papieża powołali kolejną firmę (mają już przedsiębiorstwo wożące pielgrzymów po Rzymie) - tanie linie lotnicze. Pierwszy watykański samolot wystartował w poniedziałek do francuskiego Lourdes. Jego pasażerami byli głownie duchowni. Regularne rejsy przewoźnik uruchomi prawdopodobnie od października. Samoloty będą odlatywać z siedmiu włoskich miast do Santiago de Compostela, Fatimy, meksykańskiej Guadalupe i do... Częstochowy. Watykan planuje od połowy nowego roku także loty do Ziemi Świętej i na Synaj.

W związku z niecodziennym biznesem, jaki został, mówiąc kolokwialnie, rozkręcony przez Watykan, Stolica Apostolska wypożyczyła na pięć lat nowe boeingi 737 od włoskich linii Mistral Air. Prezes Mistral Air Francesco Pizzo Air zapewnia, że bilety na pielgrzymkowych trasach będą "możliwie jak najtańsze". Nie wiadomo, czy watykański przewoźnik będzie woził papieża – donosi "Rzeczpospolita".

Do tej pory papież latał liniami AItalia, a do Watykanu wracał liniami narodowymi państwa, które gościło głowę Kościoła. Watykan doszedł do wniosku, że ogólnoświatowy biznes przyniesie spore zyski. Stolica Apostolska wstępnie zakłada, że z jego oferty rocznie skorzysta 150 tysięcy pielgrzymów. – Całe przedsięwzięcie powinno być dochodowe – uważa kardynał Rzymu Camillo Ruini, prezes watykańskiego biura podróży Opera Romana Pellegrinaggi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Owszem Natalio:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się moherowe berety ucieszą :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.