Facebook Google+ Twitter

Watykan utrzymał zakaz wypowiedzi w mediach dla ks. Lemańskiego. Duchowny będzie się odwoływał

Watykan odrzucił odwołanie ks. Wojciecha Lemańskiego w sprawie zakazu udzielania wywiadów oraz prezencji swojej osoby i poglądów w mediach. Duchowny zapowiedział, że będzie walczył.

 / Fot. PAP, Grzegorz JakubowskiKsiądz Lemański poinformował, że zgodnie z prawem kanonicznym, ma możliwość odwołania się od decyzji w ciągu 60 dni do Sygnatury Apostolskiej.

Lemański w radiu TOK FM tłumaczy, że jak na razie zakaz go nie obowiązuje: "Jest taka zasada w prawie kościelnym, że zaskarżona decyzja ulega zawieszeniu do czasu jej uprawomocnienia".

Ksiądz Lemański zapowiedział, że złoży odwołanie i będzie czekał na orzeczenie Stolicy Apostolskiej. Jak wspomniał, wierzy że będzie ono zgodne "i z prawem i ze sprawiedliwością". Według niego, jest to szczególnie ważne w obliczu pedofilii wśród księży, o których się wypowiadał. Był to jeden z powodów odwołania go z funkcji proboszcza w podwarszawskiej Jasienicy. Kuria zarzuciła mu wtedy "działanie na szkodę Kościoła".

Duchowny zapowiada, że zaakceptuje prawomocną decyzję Watykanu, w przypadku zakazu medialnego oraz odwołania z probostwa. Jak donosi Interia, w sprawie odwołania będzie mu przysługiwało analogiczne odwołanie. Jeżeli Watykan orzeknie na niekorzyść księdza, skorzysta z tego prawa.

Praska kuria w dzisiejszym komunikacie przeprosiła wszystkich, którzy doświadczyli "moralnego zamętu", wywołanego przez kwestionowanie przez Wojciecha Lemańskiego podstaw nauczania Kościoła w zakresie bioetyki.
Zwróciła się również do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji księdza "o dar roztropności i opamiętania".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.