Facebook Google+ Twitter

Watykan uznał cud Jana Pawła II. Kanonizacja papieża coraz bliżej

Stolica Apostolska ogłosiła cud uzdrowienia kobiety, która wyzdrowiała pomimo ciężkiego uszkodzenia mózgu. Jak donoszą włoskie media, powróciła ona do zdrowia, gdy jej rodzina zaczęła modlić się do błogosławionego Jana Pawła II.

 / Fot. Maria Antonietta VentreKomisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała we wtorek w głosowaniu cud wybrany do kanonizacji Jana Pawła II, do którego doszło już po jego beatyfikacji - podała Ansa.

Cud z pewnością przybliży moment uznania polskiego papieża za osobę świętą. Według włoskich mediów zostanie on ogłoszony świętym prawdopodobnie 8 grudnia. Dzisiaj również pojawiła się hipoteza, że Jan Paweł II może zostać kanonizowany razem z papieżem Janem XXIII.

Cudowne wydarzenie miało miejsce w Kostaryce. Modlitwa do Karola Wojtyły i wiara rodziny kobiety sprawiła, że została ona wyleczona z ciężkiego uszkodzenia mózgu. Tzw. Konsulta medyczna uznała przedstawiony jej przypadek wyzdrowienia za niewytłumaczalny z punktu widzenia nauki. Cud ten jest drugim z kolei niezwykłym wydarzeniem, potrzebnym aby dopełnić wymaganej pełnej świętości.

Pierwszy cud jaki miał miejsce dzięki wstawiennictwu polskiego papieża i przydarzył się francuskiej zakonnicy s. Marie Simon-Pierre. Kobieta, dzięki modlitwie Jana Pawła II została całkowicie wyleczona z choroby Parkinsona.

Aby zmarły papież został uznany za świętego, potrzebna jest jeszcze zgoda kardynałów i biskupów - członków Kongregacji, a także ostateczna decyzja papieża Franciszka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.