Facebook Google+ Twitter

Watykan: Williamson przeprasza papieża

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 19:21

Biskup Richard Williamson przeprosił Benedykta XVI za burzę, jaką wywołała jego wypowiedź negująca holokaust. Jeden z czterech hierarchów schizmatyckiego Bractwa Świętego Piusa X, czyli lefebrystów, z których przed tygodniem papież zdjął ekskomunikę, nie wspomina jednak, co było treścią jego wypowiedzi ani nie przeprosił tych, którzy poczuli się nią najbardziej dotknięci, czyli Żydów.

List ze słowami żalu i skruchy biskup negacjonista skierował nie do papieża, lecz do kardynała Dario Castrillona Hoyosa, który w jego imieniu utrzymywał kontakty z lefebrystami w perspektywie ich powrotu na łono Kościoła. Williamson wyraża ubolewanie, że swym "nieostrożnym komentarzem dla szwedzkiej telewizji" naraził Benedykta XVI na "niepotrzebne zaniepokojenie i problemy".

Całe zdarzenie skomentował cytatem z Księgi Jonasza ze Starego Testamentu: "Weźcie mnie i rzućcie w morze, a przestaną się burzyć wody przeciw wam, ponieważ wiem, że z mojego powodu tak wielka burza przeciw wam powstała". Swój list biskup Williamson kończy wyrazami wdzięczności za zdjęcie z niego ekskomuniki i zapowiedzią, że odprawi mszę w intencji Benedykta XVI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.