Wawel Kraków - Cracovia II 4 : 1. Wawel awansował do III ligi!

Wawel Kraków awansował do trzeciej ligi pokonując na własnym stadionie Cracovię II. Po emocjonującym meczu, wszystko zapowiada, że czekają na nas następne emocje. O meczu i grze w drużynie opowiada piłkarz Wawel Kraków - Sebastian Klimek.

Dzisiaj na swoim stadionie czwartoligowy Wawel Kraków podejmował Cracovię II. Zwyciężył 4:1 i, tym samym, zapewnił sobie przejście do III ligi.

Sebastin Klimek po meczu powiedział: - Mamy 23 punkty przewagi nad Cracovią II i 15 punktów nad zespołem Pogoni Legnica. Awans mamy już w kieszeni i nikt nie może go nam odebrać.

Początkowo nic nie zapowiadało, że Wawel Kraków wyjdzie z tego meczu zwycięsko. W 22. minucie do bramki trafił Marciniak Dawid z Cracovi II. Do przerwy Cracovia prowadziła, jednak jej dobra passa skończyła się w 50. minucie, gdy wyrównującą bramkę dla Wawelu Kraków strzelił Sebastian Klimek. - Chcieliśmy jednak ten mecz wygrać, a nie tylko zremisować - mówił Klimek, strzelec dwóch bramek.

Nie trzeba było długo czekać, a w 58. minucie Grzegorz Musiał strzelił kolejną bramkę. Było już 2:1 dla Wawelu Kraków.

- W obronie grali bardzo uważnie, w pomocy robili dużo błędów, a atak nie istniał - oceniał grę przeciwników Sebastian Klimek.

Kolejną bramkę (z rzutu wolnego) strzelił właśnie Klimek. Było już 3:1. Gwoździem do trumny dla Cracovii była 82. minuta, gdy Robert Garnecki strzelił bramkę samobójczą. Zwyciężając 4:1 Wawel zapewnił sobie miejsce w III lidze.

Następny mecz, tym razem wyjazdowy, 22 kwietnia z Pogonią Legnica.