Facebook Google+ Twitter

Wawrzyniak i Bulbak wracają do Calisi

Calisia S.A. nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Po powrocie do klubu Olgi Owczynnikowej, w jej ślady postanowiły pójść Magdalena Wawrzyniak i Angelika Bulbak.

Największe emocje wzbudza jednak powrót atakującej - Magdy Wawrzyniak. Mająca 20 lat siatkarka w 2007 roku trafiła do występujących w ekstraklasie - Winiar Kalisz, opuszczając SMS Sosnowiec. Przez pierwszy rok nie miała jednak szans na częste występy, ze względu na dużą konkurencję ze strony innych, bardziej doświadczonych zawodniczek. Zmiana nadeszła w sezonie 2008/2009, kiedy borykający się z wieloma problemami finansowymi dysponował wąską kadrą, co sprawiło, że trener – Mariusz Pieczonka często desygnował ją do gry. Po rozwiązaniu stowarzyszenia SSK Calisia opuściła najstarszy gród w Polsce i występowała w I-ligowym MOSIRU Mysłowice: - W czasie rozmowy ze sponsorem zadeklarowała chęć gry w naszym zespole. Jedynym formalnym krokiem, który zakończy całą procedurę będzie przesłanie jej umowy do podpisania - mówi wiceprezes Calisi - Stanisław Sikorski, który jak na razie nie może ujawnić szczegółów kontraktu.

Do macierzystego klubu powraca także 19-letnia libero - Angelika Bulbak. Występująca w barwach reprezentacji Polski juniorek, siatkarka karierę rozpoczynała w MKS Calisia, ale trzy ostatnie lata spędziła w SMSie Sosnowiec. W nowej-starej drużynie przyjdzie o miejsce w składzie będzie rywalizować z Anną Głowiak: - Jej doświadczenie reprezentacyjne świadczy o dużych umiejętnościach - uważa, trener Jakub Stankiewicz.

Wszystko wskazuje na to, że na halę przy ulicy Łódzkiej zawita również utalentowana środkowa trzecioligowego UKŻPS Kościan. Jak udało nam się dowiedzieć, może chodzić o 19-letnią - Kamilę Ganszczyk. W ubiegłym sezonie wraz z macierzystym zespołem udało się jej zdobyć mistrzostwo III ligi serii A, ale walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej ostatecznie została przegrana: - Chce studiować w Kaliszu i przy okazji trenować tu siatkówkę. Jest młoda, wysoka, posiada dość duże umiejętności - twierdzi Sikorski.

Po pozyskaniu Olgi Owczynnikowej wśród kaliskich kibiców krążyła wieść o rzekomym powrocie Edyty Kucharskiej, reprezentującej barwy PTPS Piła. Temat ten ostatnio ucichł i ex-siatkarka Winiar raczej nie zasili podopiecznych Jakuba Stankiewicza i Daniela Przybylskiego: - Druga liga to trochę dla niej zbyt niskie próby. Plan jest już praktycznie nieaktualny, ale ostateczne informacje poznamy pod koniec lipca - zaznacza członek zarządu.

Niewykluczone również, że to koniec tegorocznych wzmocnień kaliskiego drugoligowca: - Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych wzmocnień, ale wiele może się jeszcze zmienić – dodaje.

W ostatnim czasie zarząd z Robertem Radomskim na czele wysłał także stosowne dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego, potrzebne do zarejestrowania spółki. Klub może już posługiwać się pieczątką Calisia S.A. Do końcowego sfinalizowania całej sprawy pozostały już tylko formalności.

[inf. własna]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.