Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26241 miejsce

"Ważą się losy psów i kotów. Stop otyłości" - V edycja kampanii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-15 13:30

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Twój pies lub kot waży tyle, ile powinien? Czy masz świadomość, jakie konsekwencje zdrowotne może mieć dla niego kilka dodatkowych "niewinnych" kilogramów? W końcu, czy wiesz, ile waży Twoje zwierzę?

materiał promujący kampanię / Fot. Image LineDane są alarmujące - ponad 46 proc. kotów ma problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, z tego jedna trzecia kotów cierpi na nadwagę, a 13 proc. to zwierzęta otyłe.

W przypadku psów problem z utrzymaniem optymalnej masy ciała dotyczy około 40 proc. osobników, w tym co trzeci pies ma nadwagę, a co dziesiąty jest otyły*. Epidemia otyłości dotyczy już nie tylko ludzi, ale także ich czworonożnych podopiecznych. I tak jak
w przypadku człowieka, jest efektem nieprawidłowej diety, zbyt niskiej aktywności ruchowej oraz braku wiedzy na temat zagrożeń dla zdrowia wynikających
z nieprawidłowej wagi.

Budowanie świadomości


Pomysłodawcy kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów” postawili sobie za cel budowanie świadomości wśród właścicieli i miłośników zwierząt na temat otyłości ich czworonożnych przyjaciół i już od czterech lat prowadzą działania w tym zakresie.

„Świadomość właścicieli, że otyłość jest problemem, jest najważniejsza. - podkreśla
dr n. wet. Michał Jank, członek Grupy Eksperckiej powołanej na rzecz walki z otyłością zwierząt. Właściciele muszą wiedzieć, że jeżeli ich pies ma „dobrze wyglądać”, to musi być szczupły. Wielu z nich nadal stawia sobie za cel takie odżywienie swego podopiecznego, aby nie wyglądał na zabiedzonego.
I tutaj pojawia się problem. Nikt przecież nie chce celowo zatuczyć psa czy kota, a jedynie sprawić mu przyjemność. Może więc lepiej byłoby, aby tą przyjemnością był dodatkowy spacer, a nie dodatkowa przekąska.

Tym razem organizatorzy kampanii zapraszają na otwartą imprezę plenerową wszystkich właścicieli psów z Warszawy i okolic. Wydarzenie pod hasłem „Ważą się losy psów i kotów. Stop otyłości” odbędzie się:

20 maja 2012
w Warszawie,
w Parku Kultury Powsin
start: godz. 11


W trakcie imprezy właściciele będą mieli okazję zważyć swoje zwierzę oraz zasięgnąć fachowej porady dietetycznej u lekarza weterynarii. W programie imprezy zaplanowano także pokazy „psich umiejętności” oraz szereg propozycji aktywizujących duet właściciel- zwierzę”, jak np. „ścieżkę zdrowia dla dwojga”. Przewidziano także liczne atrakcje dla dzieci oraz ciekawe konkursy z nagrodami. A to wszystko po to, by uświadomić właścicielom, jak niebezpieczna może być otyłość dla ich czworonożnych podopiecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.