Facebook Google+ Twitter

Ważą się losy szwedzkiego producenta samochodów Saab

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-01 19:55

Ważą się losy szwedzkiego producenta samochodów Saab. Jego właścicielem jest, powalony kryzysem amerykański koncern General Motors.

Amerykanie od kilku miesięcy starają się pozbyć szwedzkiej firmy. Obecnie ich negocjacje z trzema potencjalnymi kupcami weszły w decydująca fazę.

Wśród przyszłych właścicieli wymienia się należącą Ira Rennerta miliardera z USA spółkę Renco Group, oraz szwedzkiego prywatnego producenta luksusowych samochodów sportowych Koeningsegg.

Zwycięstwo tego ostatniego i połączenie dwóch krajowych firm byłoby oczywiście idealnym rozwiązaniem dla władz szwedzkich. Równocześnie władze te odmawiają udzielenia Saabowi gwarancji finansowych. Minister finansów Anders Borg oświadczył jednak, że taka możliwość powstanie gdy nowy właściciel zapewni kontynuowanie produkcji samochodów w Szwecji.

Natomiast kierownictwo Saaba twierdzi, że ma gotowy plan restrukturyzacji firmy, która ma zaprezentować cztery nowe modele w ciągu półtora roku. Zdaniem ekspertów jest to plan mało realny wobec takich faktów jak choćby spadek sprzedaży Saabów tylko w maju bieżącego roku o 72 proc w stosunku do roku ubiegłego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.