Facebook Google+ Twitter

Ważne temat i ważne słowa na Welconomy Forum in Toruń !

Współautorzy: Marta Wróbel

2-3 marca Toruń stał się stolicą polskiego biznesu, za sprawą Welconomy Forum in Toruń. Na konferencji gościły sławy polskiej i światowej gospodarki, dyskutując a największych problemach współczesnego biznesu.

 / Fot. M. WróbelTematem przewodnim dwóch sesji plenarnych tegorocznego XXII Forum Gospodarczego pod nową nazwą Welconomy Forum in Toruń, była "Integracja i Współpraca- Innowacyjność"

Pierwszego dnia sesję plenarną prowadził przewodniczący Komisji Przemysłu Badań i Energii Parlamentu Europejskiego,prof. Jerzy Buzek, który podkreślał, że dobra gospodarka to tworzenie miejsc pracy, a do tego potrzebny jest szybki wzrost gospodarczy i konkurencyjność. Mówił też, że musimy być innowacyjni i mieć możliwie tanią energię ale też działać na dużym, wspólnym rynku.
Natomiast drugiego dnia sesję moderował wiceprezes Polskiej Akademii nauk prof. Marka C. Chmielewski.

 / Fot. M. WróbelZajmowano się możliwościami podniesienia innowacyjności spółek Skarbu Państwa. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Rafał Baniak poinformował o nowej funkcji Agencji Rozwoju Przemysłu, która podejmie działania na rzecz inteligentnego rozwoju firm, znajdujących się w portfelu Skarbu Państwa.
Prelegentami podczas obrad Welconomy byli przedstawiciele największych firm w Polsce m.in. prezes fabryki Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Tomasz Zaboklicki, wiceprezes KGHM Polska Miedź SA Marcin Chmielewski, prezes Budimex SA Dariusz Blocher i dyrektor generalny Kapsch Telematic Services Marek Cywiński.

 / Fot. M. WróbelDyskusje i panele były skupiono w sześciu blokach paneli dyskusyjnych, podzielonych na kilka debat tematycznych.
Pojawiła się tematyka współpracy z Ukrainą w perspektywie obecnej sytuacji w tym kraju, mówiono też o gospodarczych i politycznych skutkach embarga w stosunkach Unii Europejskiej i Wschodu. Dyskusje dotyczyły również m.in. rozwoju IT, źródeł i przewag konkurencyjnych w energetyce i górnictwie, nowoczesnych rozwiązań i produktów dla infrastruktury, funduszy europejskich na lata 2014 - 2020, wykorzystania odnawialnych źródeł energii, innowacyjności na rzecz bezpieczeństwa czy klastrów.

Bardzo dużo miejsca poświęcono na współpracę organizacji pozarządowych z biznesem. W tej tematyce odbyło się kilka paneli które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Tegoroczna edycja Welconomy Forum in Toruń, wcześniej organizowanego pod nazwą Forum Gospodarcze, zgromadziło rekordową liczbę uczestników, bo aż 2 tysiące osób.


 / Fot. M. Wróbel* Forum Gospodarcze jest organizowane już po raz 22 przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.
Historia tej imprezy sięga roku 1994, przez siedem lat miejscem organizacji były Międzyzdroje, kolejne siedem lat Forum znalazło swoje miejsce w Ciechocinku, a od 2008 roku odbywa się w Toruniu.
Z każdą edycją impreza nabiera rozmachu, jedna Jak twierdzi Jacek Janiszewski, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia, przez lata zmieniały się szczegółowe tematy spotkania, ale jego idea pozostała niezmienna.

 / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.