Facebook Google+ Twitter

Ważny drobiazg

Witam serdecznie wszystkich tych, którzy, jak ja, są ludźmi poruszającymi się przysłowiowymi kółkami. Jest mi obojętne, czy są to dwa czy więcej kółek; bardziej dbam o to, czy jesteś mówiąc w skrócie - dieselkiem, benzynką a może gazikiem.

O kurczę, 95 kilometrów już przejechałam... No, no, moja droga, trzeba będzie zatankować. To najczęstsza myśl, gdy patrzę ile kilometrów przejechałam na tzw. rezerwie. Ktoś pewnie powie, że nie powinnam tak robić, bo podobno się pompa paliwowa od tego psuje. Hmm, pewnie to i racja. Niestety, biorąc pod uwagę obecną cenę paliwa i to, że na podwyżkę w pracy się nie zanosi, pozostanę przy wciskaniu licznika kilometrów po zapaleniu się światełka z dystrybutorem.

Wyjeździłam już maksimum, jakie pozwala mi na w miarę pewną jazdę i zaczął sie czas, jak ja to mówię, jazdy na oparach. Przyszła więc najwyższa pora na wjazd na stację, w takiej sytuacji to sie już nie marudzi i wjeżdża
na taką, jaka jest po drodze.

Wybudowano niedawno w mojej okolicy nową stację benzynową. Podjechałam, zresztą do gadania w tym momencie niewiele było. Jak większość ludzi tankuję za niewielką kwotę. Zawsze trenuję sobie tzw. trafienie równej kwoty i udało się wcelowałam 55,01 zł, mówię sobie nawet nieźle. Nazywam ją równą, mimo tego grosza, gdyż na stacjach nie zabierają grosza i go nie oddają, więc jest wszystko w jak najlepszym porządku.

Idę do kasy daję miłej pani 100 zł. Czekam na moje 45 zł reszty i słyszę ...96, 97, 98... proszę oto pani reszta - 44,99 zł. Bardzo mnie to zaskoczyło, poczułam się jak w hipermarkecie, przecież tylko tam mamy takie końcówki. Odeszłam zdziwiona, że pani jednak nie wzięła tego grosza i równą kwotę szlag trafił.

Ktoś pewnie powie - "a co to za wielka sprawa", ale nie chodzi tu o coś poważnego tylko o moje zdziwienie. Skoro zawsze taka zasada obowiązywała, to dlaczego ta pani, była aż tak dokładna?
A może, mają tak mało klientów, że ważny jest nawet mały drobiazg czyli ten grosz...

Pozdrawiam i zbierajcie grosiki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.