Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26164 miejsce

Ważny głos Anny Komorowskiej. Jak odbieramy pierwszą damę?

Anna Komorowska uczestniczyła ostatnio w spotkaniu prezydenta z szefami klubów parlamentarnych na temat reformy emerytalnej. Jak silny jest dziś głos pierwszej damy? Czy tylko wspiera męża czy sama ma wpływ na bieg wydarzeń?

Na stronie internetowej prezydenta znajduje się specjalna zakładka poświęcona Annie Komorowskiej. Pierwsza dama zapewnia, że nie traktuje swojej funkcji wyłącznie jako przywileju, lecz jako możliwość wspierania męża w jego pracy oraz służenia Polakom doświadczeniem. "Z całych sił będę angażowała się we wsparcie rodzin, w szczególności rodzin zastępczych, które stwarzają osieroconym dzieciom szanse na normalne życie w cieple i miłości. Zamierzam wspierać aktywność kobiet, tak by jako matki i osoby pracujące czuły się pewniej i miały równie szanse rozwoju" - pisze na stronie prezydent.pl Anna Komorowska. Podkreśla też, że chce promować mądrą, nowoczesną edukację i wychowanie, zachęcać do czytania książek oraz dbać o aktywność seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapewnia też o swoim zaangażowaniu na rzecz polskiej kultury czy o wspieraniu działalności prozdrowotnej i proekologicznej. "Małżonka Prezydenta RP nie ma specjalnych uprawnień ani funduszy. Jednak autorytet urzędu pełnionego przez mojego męża daje mi siłę i wiarę, że moje działania dadzą dobry rezultat" - dodaje prezydentowa.

Anna Komorowska w rozmowie z Teresą Torańską dla "Dużego Formatu" opowiadała w 2010 roku o zaangażowaniu opozycyjnym męża, pierwszym mieszkaniu, wychowaniu dzieci. Gdy urodziła się pierwsza córeczka Zosia i ubowcy przyszli przeszukać mieszkanie, zabroniła im zbliżania się do dziecka. Nakazała im nawet, aby założyli specjalne maseczki na usta z gumkami na uszy, aby nie przenosili zarazków grypy, która wtedy panowała. Przodkami Anny Komorowskiej interesowała się swego czasu "Gazeta Polska". Tygodnik pisał, powołując się na dokumenty IPN, że jej rodzice rozpoczęli pracę dla Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w najgorszych czasach stalinowskich, a skończyli w wyniku czystek w 1968 roku. Mieli być celami antysemickiej nagonki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

fenomen
 • fenomen
 • 11.02.2012 12:14

Jak ten Komorowski zrobił tej kobicie piątkę dzieci ? Chłopisko chyba robiło w ciemności albo strzelał z odległości. Trafić w taki wielki cel to nie problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
juhas
 • juhas
 • 11.02.2012 08:24

@kuba wczoraj 23:08= na sesji z Palikotem i marihuaną to kobieta miałaby odlot i nie pierdoliła bzdur. Ona musi przewietrzyć sobie krocze i humor się poprawi. Dobra kobieta a smutna. Zaimponował jej Biedroń i to są skutki. Podejrzewam że ten "używał"panią Elę !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba W
 • Kuba W
 • 10.02.2012 23:08

Pani Szychlińska pierdoli głupoty, jak by była po sesji narkotykowej z Palikotem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
juhas
 • juhas
 • 10.02.2012 20:50

TO NIE JEST PIERWSZA DAMA ! TO NAJWYŻEJ GAŹDZINA ! Gaździna jak dwie Obamowe i z czego się cieszyć ? Pani Szychlińska ma dziś chujowy dzień i pierdoli głupoty !

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 10.02.2012 19:05

pani maria byla odbierana jako pierwsza dama.byla czarujaca osoba .tak czarujaca ze rydzyk przechrzcil ja na czarownice.pania anne odbieramy rowniez jako pierwsza dame.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ferdynand
 • Ferdynand
 • 10.02.2012 16:01

Osobiście życzę Pani Komorowskiej aby dobrze rozwiązała adobcje POLSKICH DZIECI PRZEZ POLAKÓW, tylko nie przez pedałów czy te drugie dziurawe dziadostwo. Trzymam kciuki za Pani działanie na rzecz POLSKICH DZIECI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 10.02.2012 15:03

Nijak ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
 • gość
 • 10.02.2012 14:57

Co myślimy o grubej Andzi?myślimy że ten babsztyl jest tego samego Pokroju co BUL. Dlaczego nikt nie pisze o jej POchodzeniu, tak drobiazgowo dochodziliście prawdy o naszej Marii ,a terz cisza. Fakt nie ma sie czym chwalić bo toto ani madre ani zgrabne ani ładne.Panią Marię krytykowano wszędzie i za wszystko - a to była czarująca osoba, dobra , czula, mądra, kochająca żona i matka. Cześć jej pamoięci!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
E,Szychlinska
 • E,Szychlinska
 • 10.02.2012 14:57

Odnoszę wrażenie ,że Pani Prezydentowa chce mieć wpływ na wiek emerytalny kobiet , i bardzo dobrze. Wychowała 5 dzieci i niech optuje za obniżeniem proponowanego wieku 67 lat. Popieram pomysł ludowców .Kto wychowuje dzieci ten pracuje krócej [ samotni tatusiowie też ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.