Facebook Google+ Twitter

Ważnych jest kilka tych chwil, dla których czekamy

Refleksyjnie, studyjnie. Metryczka nie kłamie. Przy dźwiękach Flipsyde - Happy Birthday błądzę myślami w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jakie było dotychczasowe życie? Co mam? Kim będę?

Podobnie jak Iwonie (link) zebrało mi się na urodzinowe refleksje. Czas mija czy tego chcemy czy nie. I chociaż czasem głowimy się nad tym, jak sprawić by minuty i godziny płynęły wolniej - to lata i tak uciekają przez palce, a my stajemy się coraz starsi...

Mam 22 lata, morze słów do wypowiedzenia (czy napisania) i masę rzeczy do odkrycia. Chcę być dziennikarzem. Zdaje się, że świat stoi dla każdego otworem. Czy oby na pewno? Ja, taka zagubiona duszyczka w medialnej (ale i normalnej - życiowej) przestrzeni mogę powiedzieć: "wiem, że nic nie wiem". Przykładowo: ostatnio paradoksalnie (mimo że od kilkunastu lat byłam niemalże nieomylna) solę byka za bykiem (pozdrawiam Andrzeja Śmigielskiego). Orty przeplatają się z interpunkcją. I jak tu być dziennikarzem? Czytam ile czytałam. Chyba zacznę sprawdzać każde słowo zanim pójdzie w świat... zbaczam z tematu, bo nie z tego chciałam się wyspowiadać.

Obawiam się przyszłości. Niedoścignięcia marzeń. Klepania biedy. Utraty bliskich. I chociaż niejeden powie "O czym Ty mówisz? Młoda jesteś" - mam świadomość cierpień i upokorzeń tego świata. Wszechobecna walka z rakiem, siłami natury i innymi nieprzewidywalnymi zjawiskami sprawia, że coraz trudniej odnaleźć w życiu szczęście. Ludzie robią wszystko aby maksymalnie zapchać swoje kieszenie pieniędzmi. Tu padł koń (link), tam sprzedają cnotę (link).

Wszystko jest na sprzedaż, choć nie chcemy to świat nas zmusza jak wysoka cena w nas coś zmieni i poruszy, wszystko jest na sprzedaż, nawet wtedy gdy chcesz inaczej, bo zawsze jest ktoś kto chce zapłacić. Zdaje się, że w piosence De Mono zawarta jest prawda tego świata. Na pocieszenie trzeba przyznać, że miłości (tej prawdziwej) nie można kupić za żadne pieniądze. To w jakimś stopniu napawa optymizmem.

I dlatego właśnie (mimo wszystko) chcę spróbować po prostu żyć. Czy lepiej niż dotychczas? Nikt nie przeżyje za mnie mojego życia. Bez walki nie ma zwycięstwa. Będę z nadzieją dążyć do ziszczenia marzeń, bo jak śpiewał Marek Grechuta: Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Wszystko jest na sprzedaż.." no właśnie... od razu mi się to skojarzyło z inną piosenką - "każdy jest na sprzedaż, byle dobra była cena.."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2009 22:57

Samymi marzeniami żyć się nie da, ale spełniają się jeżeli za nimi podążamy. Brać życie całymi garściami żeby nie okazało się, że później, jest już za późno.... :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastosuj się do słów, które przytaczasz na samym końcu ;) Ja właśnie to robię i mam nadzieję, że nie będę żałować :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję bardzo za życzenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkiego dobrego Judytko! - ale pamiętaj, że:
"Sny dziewczęce i marzenia
figlarz- chochlik bywa … zmienia.
Mami, kusi i osacza …
drogę życia tak wyznacza." :)

Nie pozwól się omamić-
drogo się za to płaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się ;) czasem też lubię tak pomyśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Judytko kochana przede wszystkim z okazji urodzin życzę Tobie duzo duzo zdrówka, błogosławieństwa Bożego i spełnienia tych najmniejszych marzeń.

Piękny tekscik pewnie inspirowany lekko moim, ale o wiele ciekawszy, aż łezki miałam w oczach czytając - na prawdę.Myśl zawarta w piosence nieodżałowanego Grechuty też bardzo mi się podoba.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwiazdki na drodze motywujących refleksji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.