Facebook Google+ Twitter

Wbito pierwszy pal pod budowę Stadionu Narodowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 13:27

Na terenie warszawskiego Stadionu Dziesięciolecia symbolicznie wbito pierwszy pal pod budowę Stadionu Narodowego. Obiekt ten będzie jednym z miejsc rozgrywek EURO 2012.

W uroczystości uczestniczy minister sportu Mirosław Drzewiecki. Szef resortu sportu zaznaczył, że obecnie wszystkie przygotowania są prowadzone zgodnie z terminami i wytycznymi UEFA. Dodał, że napięty terminarz inwestycji powoduje ogromną mobilizację realizatorów.

Mirosław Drzewiecki podkreślił, że EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie jest o wiele większym przedsięwzięciem, niż tegoroczne mistrzostwa w Austrii i Szwajcarii. Minister sportu oraz przez PZPN Michał Listkiewicz wrócili z wizyty w Austrii, gdzie obserwowali przygotowania do tegorocznego EURO. Listkiewicz podkreślił, ze wizyta pozwoliła im wyciągnąć wnioski, jak najlepiej mistrzostwa przygotować.

Minister sportu dodał, że organizatorzy EURO 2008 poszli na minimum, jeśli chodzi o budowę obiektów i dokonali tego jak najmniejszym kosztem. Drzewiecki zaznaczył, że Polsce zależy, by wybudowane na następne mistrzostwa stadiony służyły społeczeństwu jeszcze przez wiele lat. Dodał, że Polakom i Ukraińcom bardzo zależy, by ten projekt był wydarzeniem narodowym.

Konstruktorzy z firmy JSK wyjaśnili, że pale testowe z obciążnikami, które zostaną wbite na terenie przyszłego Stadionu Narodowego, mają na celu ocenę stanu gruntu. Stadion Narodowy ma, według planu, zostać wybudowany do połowy 2011 roku, tak by rok został na poprawki.

Naczelny Architekt Miasta Stołecznego Warszawy Michał Borowski powiedział, że wynik z "palowania" terenu posłuży do weryfikacji projektu, tak, by został on wykonany jak najlepiej i najmniejszym kosztem.

tvpinfo/iar/kw./Siekaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.05.2008 16:23

Wbito zapewne sztywny pal Azji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.