Facebook Google+ Twitter

Wbrew regułom biznesu. Recenzja książki "Sekrety Apple'a"

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co stoi za popularnością urządzeń z charakterystycznym nadgryzionym jabłkiem, czy jak naprawdę działa najbardziej tajemnicza firma Ameryki? Sekrety technologicznego giganta postarał się wyjaśnić w swojej książce Adam Lashinsky, dziennikarz, który od lat opisuje świat Doliny Krzemowej.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się co stoi za popularnością urządzeń z charakterystycznym nadgryzionym jabłkiem, czy jak naprawdę działa najbardziej tajemnicza firma Ameryki? / Fot. www.znak.com.plJasny sposób kierowania, indywidualna odpowiedzialność, szybkość działania i jasno wytyczona misja. To podstawowe wyróżniki giganta z Cupertino. Wydawać by się mogło, że każda nowoczesna firma, która chce osiągnąć na rynku sukces, powinna kierować się właśnie takimi zasadami. Apple nie działa jednak jak każda inny koncern, a jego zasady niekiedy starają się przeczyć regułom prowadzenia nowoczesnych przedsiębiorstw. W czym tkwi więc jego sukces? Najpilniej strzeżone tajemnice firmy próbuje przedstawić Adam Lashinsky w książce "Sekrety Apple'a".

Zobacz także: Steve Jobs - geniusz czy fanatyk? Recenzja biografii szefa Apple

Zadanie opisania wewnętrznej organizacji firmy było bardzo utrudnione, gdyż koncern nie zgodził się na umożliwienie wywiadów z menadżerami i innymi zatrudnianymi w nim osobami. Autor przeprowadził więc wiele rozmów z ludźmi z otoczenia Apple'a. Rozmawiał z byłymi pracownikami firmy, jak i osobami, które z nią współpracowały. Lashinsky podczas zbierania materiałów kontaktował się zarówno ze Stevem Jobsem, jak i obecnym dyrektorem generalnym Timem Cookiem. Żaden z nich oficjalnie nie udzielił informacji na temat funkcjonowania Apple'a.

Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów, które moim zdaniem są bardzo logicznie uporządkowane. Każdy z nich stara się odnosić do jednej z zasad, która stała się podstawą sukcesu biznesu. I tak znajdziemy część poświęconą zachowaniu tajemnicy, panowania nad przekazem czy rozdział poświęcony inspirowaniu naśladowców Apple'a. Ostatnie części są natomiast analizą sytuacji firmy po śmierci Steva Jobsa i próbą odpowiedzi na pytanie, w którym kierunku będzie zmierzał gigant pod rządami Tima Cooka.

Czytaj dalej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.