Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

115327 miejsce

Wbrew zapowiedziom, w Toruniu stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego?

Toruńscy radni PiS wybrali działkę i napisali projekt uchwały, która zakłada budowę w mieście pomnika Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej rajcy zaprzeczali doniesieniom, że postument ma powstać.

 / Fot. René Klein/GNUInformację, że w Toruniu ma powstać pomnik Lecha Kaczyńskiego podała w kwietniu "Gazeta Wyborcza". Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kowalski, zaprzeczył wówczas doniesieniom gazety. Później jednak potwierdził, że toczą się luźne rozmowy w tej sprawie.

Trzy tygodnie później radni PiS przygotowali projekt uchwały i 5 kwietnia złożyli go na konwencie seniorów.

Przewodniczącym komitetu honorowego budowy pomnika jest Wojciech Polak, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jego zdaniem, postument ma upamiętnić Lecha Kaczyńskiego, jako "prezydenta, wybitnego człowieka i męża stanu, który zasłużył się dla całej Polski i który nie myślał w kategoriach wygrania najbliższych wyborów - wyjaśnia ideę wzniesienia pomnika."

Radni PiS umieścili portret Lecha Kaczyńskiego na pomniku Konstytucji 3 maja

Pomnik stworzy Tadeusz Wojtasik, a stanie on na gminnej działce nr 340 przy Alei Jana Pawła II, niedaleko postumentu ks. Jerzego Popiełuszki - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (168):

Sortuj komentarze:

Leon
  • Leon
  • 13.09.2011 10:31

Rzeczywiście mąż stanu wielki Polak w obrażniu ludzi a motto jego brzmi "spieprzaj dziadu"

Komentarz został ukrytyrozwiń
dobry
  • dobry
  • 13.05.2011 09:43

Panie LEONIE,napisoł Pan całę prawdę. Po wyborach koszmary będzie miała ta resztka wiernych co na PiS-Jarowców głosowała, o ile tacy będą. Zlani potem - to leniej jak smołą ale wam to obojętne, lubicie się babrać we wszystkich świństwach. Pisze Pan o koszmarach,nie opowiada Pan sen prawdziwy tak będzie, ale wy dla zasady robicie trzykrotnie inaczej,trzykrotnie NIE. PO spełni Pański sny i wygra wybory w większości. P.S. niezmienności snu do samych wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nac
  • nac
  • 12.05.2011 06:04

śp Pan Prezydent Kaczyński u iluminatów budzi większą trwogę po swoim zejściu niż za życia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leon
  • Leon
  • 11.05.2011 19:46

Miałem sen. Właściwie największy koszmar mojego życia. Zbudziłem się zlany potem łapiąc powietrze jak gdybym ostatnie trzy minuty miał zakryte usta plastikowym workiem. Dopiero czas jakiś musiał upłynąć nim zrozumiałem, że to był tylko sen. Serce uspokajało się znacznie dłużej. Człowiek nie panuje nad sercem więc waliło mi ono jeszcze przez pół godziny. Pościel była cała mokra więc musiałem przebrać od razu (od potu rzecz jasna). Odnośnie samego snu. Nie chcę was straszyć więc ci spośród państwa o słabych nerwach niech dadzą sobie spokój z dalszym czytaniem. Śniło mi się, że Platforma Obywatelska w wyborach zdobyła konstytucyjną większość. P.S. Nie wiem czy dzisiaj zdołam położyć się spać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
radny z Włoszczowy
  • radny z Włoszczowy
  • 11.05.2011 18:39

a u nas we Włoscowie na perunie to bedzie taki wielgaśny pumnik Gosiewskiego bo nom perun stwozył i pociągi tam stają i jo moge do wjewody casem na gozołke jechać i mom cym bedzie taaaki do nieba z platwormą widokową na jego łbie jak tam windą wjade to bede Kielce widzioł amen

Komentarz został ukrytyrozwiń
ROJA
  • ROJA
  • 11.05.2011 17:42

MOI DRODZY NIEKTÓRE KOMENTARZE TO AŻ STRACH CZYTAĆ SKĄD W WAS TYLE NIENAWIŚCI .POMNIK SIĘ Ś.P.LECHOWI KACZYNSKIEMU NALEŻY BYŁ TO UCZCIWY,INTELIGENTNY I CIĘŻKO PRACUJACY PREZYDENT.WALCZYŁ O DOBRO POLAKÓW I POLSKI . OCZERNIANO GO ZA ŻYCIA A NAWET PO ŚMIERCI WSTYD MI ZA TAKICH LUDZI.A KTO TO ROBI TO WIEMY LUDZIE MŚCIWI I NIENAWISTNI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
modliszka
  • modliszka
  • 11.05.2011 16:34

na nic wasze krzyki-pomniki śp.Kaczynskiego powstają i będą powstawać ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rikoszet
  • Rikoszet
  • 10.05.2011 10:01

Powinni postawić pomnik facetowi od świńskiego ryja i gumowego pesisa - chamowi z biłgorajskich lasów. PO i wszyscy popaprańcy byliby usatysfakcjonowani.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 10.05.2011 09:44

dlaczego nie było miesięcznicy Życińskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
adsenior
  • adsenior
  • 10.05.2011 05:22

Jak z większości wpisów wynika, że młodzież została w dużym stopniu wynarodowiona, nie potrafi zrozumieć, że w Smoleńsku stracił życie urzędujący Prezydent Polski! Tak, ofiar było blisko sto osób, ale jest to drugi przypadek śmierci "lotniczej" urzędującego Prezydenta, w podobnej "katastrofie" zginął generał Sikorski.