Facebook Google+ Twitter

Wchodzę w ciemno. Kubek malin

Zaplątany w aleję jaśminów starszy pan, pod wieczór - zgubił drogę. Prosty szlak, między biegunem północnym swojego M-1 a biegunem południowym znakowanym neonem małej apteki.

…Dziwne. Chyba przez ten incydent w aptece, gdzie od lat królowała z lekka łysiejąca - pani magister. Pamiętał, że stał na końcu kolejki. W ubogim programie każdego dnia staruszka, kolejka przed okienkiem pani magister zajmowała miejsce szczególne. Tutaj mógł wreszcie odetchnąć wielkim światem. Za ladą, pachnąca tysiącem zapachów Ona. Na półkach gablot kolorowe pudełka, buteleczki, słoiki, tubki. Pod szkłem plakaty.

Na plakatach piękne dziewczyny z przewagą zębów. Pod nimi, napis przyciągający jak grzech – „Aqua fresh”. No, a przede wszystkim na stoliku karafka z wodą i dwie szklanki. Staruszek żałował, że nigdy jeszcze nie zdarzyło mu się, żeby w czasie kiedy pije ktoś inny także sięgnął po szklankę.
Można by się trącić. Spojrzeć w oczy. Przejść - na „ty”. A tak, to tylko – po uprzednim udawaniu, że ma kłopoty z przełknięciem tabletki - (pani magister zna ten numer, pani magister wie) sięgał po wodę, chwilę czekał, a potem rozglądając się po obecnych, małymi łyczkami wypijał zdrowie każdego z osobna. Z czasem, pani magister całkowicie opanowała serce starszego pana. Jakie tam serce, Ona była… wszędzie! W jego wątrobie, żołądku, oczach.

Wszędzie tam – na co brał lekarstwa. Dzieliła z nim większość tajemnic. Była mu najbliższa. Starszy pan, stał się niewolnikiem pani magister, ale Ona tego nie dostrzegała. Aż do dziś! W ten czerwcowy piątek, stało się coś szczególnego. Ale Ona, przywołała go z powrotem do okienka, przez które podała pełen kubek malin. Sama zrywałam – powiedziała.

A potem od zapachu i smaku tych malin, wszystko się staruszkowi pomieszało. Od dziś – kto wie, może już zawsze - nie będzie wiedział… w którą stronę?
www.gk.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.