Facebook Google+ Twitter

Wciąż Dbamy i Mamy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-18 14:55

Finał ogólnopolskiej akcji tym razem w Rzeszowie i okolicach

Dbamy i mamy to wielka akcja ekologiczna, w którą zaangażowały się dzieci z całej Polski. 12, 20 i 22 września swój teren porządkowały dzieci z Rzeszowa i sąsiadujących miejscowości. Akcji towarzyszyły działania edukacyjne oraz artystyczne - w rzeszowskim hipermarkecie E. Leclerc odbyła się wystawa prac plastycznych.

Rzeszów to już kolejne miasto, które przyłączyło się do akcji Dbamy i mamy, promując tym samym ideę działań proekologicznych i zwrócenie uwagi na problem rosnącego zanieczyszczenia planety. W akcji Dbamy i Mamy udział wzięli Uczniowie Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej. Szkoła ta od wielu lat działa na rzecz ekologii, czego dowodem jest tytuł Lidera Zrównoważonego Rozwoju z 2009 roku czy Zielony Certyfikat II stopnia. Młodzież, razem z kolegami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mrowli, najpierw uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych o ekologii, by później przejść do zadań praktycznych. 12 września dzieci uprzątnęły teren Ośrodka z opadłych liści oraz zasadziły przekazane przez E. Leclerc w Rzeszowie krzewy.

Oprócz sadzenia nowych roślin, warto dbać o czystość okolicy, w tym wód 21 i 22 września uczniowie Szkoły Podstawowej
nr 23 w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 5 w Rzeszowie uporządkowali teren szkoły oraz otoczenie Wisłoka, miejscowej rzeki. Pełne nowej wiedzy oraz wrażeń z akcji dzieci, miały szansę wykazać się artystycznie i narysować dzieła, które zostały pokazane na wystawie. Wernisaż prac pod hasłem Dbamy i mamy można było podziwiać w E. Leclerc
w Rzeszowie. Przewidziany był także konkurs na prace - za te najlepsze 4 października mali artyści zostali uhonorowani nagrodami. Hipermarket E.Leclerc Rzeszów wyposażył bezpłatnie uczestników akcji w kamizelki, worki na śmieci oraz rękawice.

Zmianę najlepiej zacząć od siebie i najbliższej okolicy – stąd pomysł zaangażowania społeczności lokalnych we wspólne działania. Akcja Dbamy i mamy skierowana jest do każdego, komu zależy na poprawie stanu środowiska, czyli zarówno do osób prywatnych, jak i stowarzyszeń firm czy szkół. Idea wspólnego działania dla ogólnego dobra, w tym przypadku przyrody, jest bliska nie tylko E. Leclerc, ale – jak pokazuje zasięg akcji – wielu zwykłym ludziom, którzy po prostu chcą żyć na czystej planecie.

E. Leclerc zachęca do dbania o Ziemię nie tylko w ramach swojej akcji, ale codziennie – segregując śmieci czy gasząc niepotrzebnie włączone światło.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.