Facebook Google+ Twitter

Wciąż możesz „spróbować” LSD :)

Zbliża się półmetek Letniej Szkoły Dziennikarstwa. Nasza akcja trwa od czerwca do końca września, a to oznacza, że wciąż można trafić na praktyki do jednej z gazet Grupy Wydawniczej Polskapresse.

Zdjęcie grupy biorącej udział w lipcowym szkoleniu w ramach LSD. Oprócz autorów Wiadomości24.pl i redaktorów serwisu są z nami dziennikarze/stypendyści IDP / Fot. Fot. Marta SzloserCzekamy na zgłoszenia chętnych, którzy chcą odbywać praktyki dziennikarskie nie tylko online w naszym serwisie. Redakcje dziennika "Polska" w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku przyjmą praktykantów - dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl. Do akcji włączyła się redakcja „Expressu Ilustrowanego” oraz wszystkie oddziały bezpłatnej gazety „Echo Miasta” a także serwisu Naszemiasto.pl.

To serwis Wiadomości24.pl rekomenduje kandydatów redakcjom. Kandydat, po uzgodnieniach prowadzonych przez redakcję Wiadomości24.pl, trafia na miesięczne praktyki (akcja trwa do końca września), gdzie pracuje pod opieką konkretnego redaktora. Za nami już organizowane wspólnie z Instytutem Dziennikarstwa Polskapresse szkolenie warsztatowe. Jak „spróbować” LSD? Odsyłam do pierwszego tekstu o naszej akcji.

Oddajmy głos autorom Wiadomości24.pl będącym na praktykach. Oni najlepiej zachęcą innych do udziału w akcji LSD (w nawiasie miejsce praktyk).

Kamil Ciba (Polska, dział Warszawa): - Po pierwsze, nauczyliśmy się ograniczać rozmiar tekstu. Nasze materiały są teraz bardziej, że tak powiem, "skondensowane". Mieścimy nieraz to, co zawieraliśmy w 5-6 tys. znaków w zaledwie 2-2,5 tys. Ważną pomocą jest tutaj program, wyświetlający układ stron. Po wrzuceniu tekstu możemy ocenić, czy nie jest za długi lub za krótki. Czy się "nie rozjeżdża" w linijce. Słowem - jak to wyglądać będzie po korektach i w druku. Musimy współpracować z działem foto. Redakcja już nam w tym nie pomaga, wyjaśnią raz gdzie, kto i jak zajmuje się fotografią i sami zamawiamy zdjęcia.

Tytuły w „Polsce” (jak i cały układ graficzny) są tak oryginalne, że nieźle się namęczyłem na początku. W końcu jednak się przyzwyczaiłem do długich, cało zdaniowych tytułów i wymyślam je "na gorąco". Początki są ciężkie, ale jeśli tylko poczujecie, że to Wam odpowiada (praca w dzienniku), to nie poddawajcie się! Po niecałym miesiącu codziennie wrzucam czołówkę (główny, najważniejszy artykuł) do poddziału który współtworzymy, jak i podwały itp. Najważniejsze to zacięcie, upór i ciężka praca. No i innowacyjne pomysły. Szukanie newsów. Tutaj sprawdziły się rady Tomasza Kowalskiego dawane podczas lipcowego szkolenia, bo faktycznie, dzielnice w Warszawie i ich rady, jak również działające przy nich organizacje pozarządowe to kopalnia złota dla artykułów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ja tam dalej czekam na propozycje ze strony Gazety Wrocławskiej, ale stwierdzilem, ze sie chyba nie doczekam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

szrotówek kasztanowcowiaczek był wyzwaniem! :D nawet przy tak zabawnej nazwie (bo problem już zabawny nie jest) trzeba zachować powagę, dzwoniąc do człowieka zajmującego się zielenia w parku! dla niego to poważna sprawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł, nie tylko od ilości.
Ale jak się zgłasza ktoś kogo nie znam z umiejętności nie mogę go rekomendować. Poza tym ostateczną decyzję podejmuje dana red.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czyli np. zależnie od ilości napisanych artów, w jakimś tam czasie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mój pierwszy publikowany tekst był o szrotówku kasztanowcowiaczku, pasożycie kasztanowców :)" - to się dopiero nazywa wyzwanie!! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktyność w serwisie. Zgłosiło się kilka osób, które niczego u nas nie opublikowały. Sam rozumiesz... :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale ja to czytałem, ja pytam na jakiej zasadzie redakcja wybiera kandydatów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drugi akapit tekstu, ostatnie zdanie. Tam jest link do wcześniejszego materiału na ten temat. Powinien rozwiać wszystkie wątpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a jakie są kryteria "dostania się"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.