Facebook Google+ Twitter

Wciąż nie ma decyzji o unieważnieniu egzaminów gimnazjalnych

O tym, że niektórzy gimnazjaliści mieli dostęp do pytań egzaminacyjnych z części matematyczno-przyrodniczej gazeta Wiadomości24.pl napisała 27 kwietnia. Mimo że od razu poinformowaliśmy o tym urzędników, wciąż nie ma decyzji czy egzaminy w Wałbrzychu i Sanoku, gdzie doszło do nieprawidłowości, zostaną powtórzone.

 / Fot. Gazeta KrakowskaNa dwie godziny przed egzaminem gimnazjalnym z części matematyczno-przyrodniczej, na forum internetowym o2.pl pojawiło się co najmniej jedno pytanie z oryginalnego testu. Źródłem przecieku mogła być pomyłka, do jakiej doszło w gimnazjum nr 2 w Sanoku i wałbrzyskim gimnazjum nr 13. Zamiast pytań części humanistycznej, gimnazjalistom rozdano tam pytania części matematyczno-przyrodniczej. Zanim pomyłka została zauważona, kilkudziesięciu z nich miało okazję zapoznać się z zawartością kopert.

- Podejmiemy decyzję tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Musimy sprawdzić prace uczniów, by ustalić, czy rzeczywiście ta pomyłka mogła mieć wpływ na wyniki - mówi nam dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, Wojciech Małecki. - Jesteśmy dodatkowo zajęci maturami, nie umiem powiedzieć, kiedy podejmiemy decyzję w sprawie egzaminów gimnazjalnych.

Decyzji nie podjęła także Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie. - Być może w piątek będzie wiadomo więcej w tej sprawie - tłumaczy dyrektor Henryk Szaleniec.

Wiadomości24.pl wciąż dostają informacje o kolejnych przypadkach nieprawidłowości przy przeprowadzaniu egzaminu gimnazjalnego. Jak poinformowała nas jedna z zielonogórskich uczennic, w jej szkole również zamiast testów humanistycznych we wtorek 22 kwietnia rozłożono matematyczno-przyrodnicze, które mieli zobaczyć dopiero w środę.

Informację potwierdza dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, Zofia Hryhorowicz. - Tak rzeczywiście się stało. Uczniowie w kilku salach mieli dostęp do testów przez 3 minuty. Nie zdążyli jednak nawet odpieczętować arkuszy, a więc nie zobaczyli co jest w środku - tłumaczy. - Jeśli w trakcie sprawdzania prac okaże się, że wyniki znacznie odbiegają od poziomu reszty gimnazjalistów z miasta lub województwa, będziemy rozważać unieważnienie egzaminu w tej szkole. Na razie nie ma podstaw do takiej decyzji.

ZOBACZ TEŻ:
- Był przeciek przed testem gimnazjalnym. Egzamin zostanie powtórzony?
Gimnazjaliści z Wałbrzycha i Sanoka wciąż czekają na decyzje urzędników

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • J. S
  • 08.05.2007 14:05

Sądzę że Pan Paweł Plona mógłby zaprzestać już tych tekstów o egzaminie gimnazjalnym. budzi to niesmak. Dobrze się stało jednak, że nie straszny już wszystkich powtórką, ale... Może by tak poprzestać na tym i poinformować dopiero gdy będzie wszystko jasne? Ja jestem z Wrocławia i o pracę syna się nie martwię, lecz co czują ci z Sanoka, Wałbrzycha czy - ponoć - Wałbrzycha? Mi tam nic do tego, ale czuję ogromny niesmak tymi artykułami, a samemu jestem redaktorem i wiem, że nie należy straszyć decyzjami, które nie zostały podjęte. A już tytuł - Wciąż nie ma decyzji o unieważnieniu egzaminów gimnazjalnych - sugeruje całą powtórkę i trzeba dopiero otworzyć link z artykułem i - oho - tylko te szkoły... Cóż za niespodzianka :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"będziemy rozważać unieważnienie egzaminu w tej szkole. " Myślę, że lepiej gdyby nie pisała cała Polska a winne szkoły. Ja nie chciałym pisać 2 raz np. matury :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.