Facebook Google+ Twitter

Wciąż o tobie śnię - recenzja książki

Pamiętacie "Smażone zielone pomidory"? Fennie Flagg, ich autorka powraca z nową powieścią. I tym razem nie zabraknie ciepła, przyjaźni, miłości i tajemnic.

Okładka nowej książki Flagg / Fot. materiały wydawnictwaGłówną bohaterką jest Maggie, niegdyś miss Alabamy, dziś już starsza agentka nieruchomości. Pracuje ze swoimi przyjaciółkami Ethel i Brendą - walczącą z otyłością i miłością do słodyczy. Panie wciąż opłakują śmierć założycielki agencji - karlicy o wielkim sercu - Hazel. Ich największą rywalką jest bezwzględna Babs, od lat kradnąca im klientów.

Maggie żyje samotnie, choć otoczenie postrzega ją jako mającą wszystko kobietę sukcesu, ona czuje się opuszczona i niespełniona. Z lęku przed starością i samotnością postanawia się zabić. Przygotowuje plan, realizując kolejne jego punkty (sposób, pozbycie się swoich rzeczy, opłacenie rachunków etc.). Nikt z otoczenia nie domyśla się, że Maggie chce tak zakończyć swoje życie.

Gdy wszystko zostaje dopięte na ostatni guzik, Maggie dowiaduje się, że pewien stary dom w okolicy ma zostać sprzedany. Postanawia pomóc swoim przyjaciółkom w jego sprzedaży, by ich agencja zaczęła lepiej prosperować. Przez to musi odłożyć na pewien czas swoje odejście. Gdy udaje się jej go sprzedać i już ma popełnić samobójstwo, pojawia się tajemnica pewnego kufra. Co się w nim kryje? I czy Maggie się zabije? Tego dowiecie się czytając "Wciąż o tobie śnię".

Powieść Flagg jest historią życia kilku kobiet i tajemniczego właściciela domu. Jest to ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i przemijaniu, która z każdą stroną wciąga nas w głęboko skrywane tajemnice i niewyjaśnione historie. Zawiera wiele prawd i pokazuje życiowe zakręty, które mogą spotkać każdego z nas.

W tle odnajdziemy problem niespełnionych marzeń, ciekawe zagadki historii oraz problem rasizmu południa USA.

Jest to mądra i ciepła pozycja, która nas rozbawi i wzruszy. Nikt nie będzie się przy niej nudził. Szczerze polecam!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Michał Kawa
  • Michał Kawa
  • 06.05.2011 16:15

Płytkie i nieprzekonujące

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.