Facebook Google+ Twitter

Wczasowicz Breivik po wyroku. Trafi do luksusowego więzienia [Wideo]

Prawda jest taka, że sprawca masakry ma do dyspozycji trzypokojowe mieszkanie. W jednym pokoju stoi bieżnia, drugi posłuży do pracy, trzeci to zapewne sypialnia. To nic, że każdy ma 8 m kw. Niejedna polska rodzina chętnie tak zamieszka.

Sonda

Breivik powinien zostać...

 / Fot. YouTube/screenStrażnicy więzienia w Halden, które wyglądem przypomina luksusowy hotel, spożywają ze skazanymi posiłki i uprawiają sport. Organizują więźniom zajęcia w godzinach od godz. 8 do 20. Więźniowie mogą korzystać m.in. z boiska do koszykówki, ścianki wspinaczkowej, ścieżki do joggingu oraz boiska do piłki nożnej. W pokojach mają łazienki, mini lodówkę i telewizor z płaskim ekranem. Strażnicy dbają również o psychikę skazanych tak, aby więzień czuł, że jego zdanie jest ważne.

Jak informuje onet.pl, do dyspozycji norweskich przestępców pozostaje także dwupokojowy "pensjonat", gdzie więźniowie mogą przyjmować swoje rodziny na noc. W "pensjonacie" zadbano o małżeński pokój, który pomalowany jest na ognistą czerwień. Pewnie po to, by płodzić następne pokolenia Breivików i jemu podobnych.

Dla sprawcy masakry na terenie więzienia przygotowano specjalną, ściśle strzeżona celę, której budowa kosztowała podatników ponad 2 mln zł. Na miejscu znajduje się również mały szpital i świetnie wyposażony gabinet stomatologiczny. Breivik będzie miał do dyspozycji również laptop, jednak bez dostępu do internetu.

W oknach nie ma krat, a o przyrodę zadbali fachowcy tak, żeby więzień mógł obserwować z okien "celi" zmieniający się wraz z porami roku, świat. Najbardziej oburzające jest to, że w więziennym kompleksie nie ma basenu o wymiarach olimpijskich. Norwegowie powinni jak najszybciej tę niedogodność naprawić.

Tak prezentuje się więzienie Halden

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem to lepiej niż luksusowy pobyt zrobiła by mu duża porcja intensywnej pracy fizycznej. Nie miał by czasu pisać biografii i swoich manifestów, a przy okazji odpracował by trochę dług wobec społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kara powinna być dolegliwośćią wymierzoną przez Sąd, która jest adekwatna do popełnionego czynu. Jedynie brak komfortu może skazany odczuwać z powodu niemożliwości opuszczenia zakładu na trwałe.
Jestem przekonana, że kiedy poziom życia ulegnie dalszemu podwyższeniu / co niewatpliwie nastąpi w Norwegi /to będą i wczasy dla skazanych przynajmniej raz w roku na koszt podatnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polka
  • polka
  • 25.08.2012 21:42

Adam Kraszewski Dzisiaj 17:33

Naprawdę nie wiesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się wydaje, że należałoby się zastanowić nad przyczynami występowania Breivikowego wyczynu i jemu podobnymi. Odnoszę wrażenie, że te - jakby się wydawało - nieuzasadnione, jakby nieumotywowane zbrodnie muszą mieć swoje zarzewie, swoją krostkę, która nabrzmiewa zepsutą materią, przeradza się w wrzód, aż w końcu pęka. Ja prosty człek, prosto rozumujący, nie prawnik, to przyczynę tych rozbojów widzę we wrzątku nieprawości występującej już niemal wszędzie. Ludzie słabsi, w proteście popełniają samobójstwa, u silniejszych ten bunt przejawia się - właśnie - ślepym mordem ludzi z otoczenia.

Trzeba powiedzieć, że dzisiaj zwykły człowiek jest bezradny wobec siejącego strach bezprawia. I co gorsze ci którzy powinni strzec praworządności na to bezprawie nie machną - przysłowiowym - ogonem. Ostatnio przeczytałem taki oto tekst.
"W ostatnich latach ubezpieczyciele zaniżali wypłacane kierowcom odszkodowania nawet o 2 mld rocznie - wyliczył rzecznik ubezpieczonych. Dopiero Sąd Najwyższy zmusza ich do wypłaty należnych pieniędzy - czytamy w wyborcza.biz Po lekturze artykułu dochodzę do wniosku, że osoby i instytucje mające wpływ na "stan relacji zobowiązany – poszkodowany" wiedzą o procederze oszukańczym zobowiązanych, czyli ubezpieczycieli i wszyscy - poza Rzecznikiem Ubezpieczonych - się z tym oszukańczym procederem godzą - nie podejmując żadnego przeciwdziałania. Wręcz przeciwnie – wszyscy – mający wpływ na ukrócenie procederu zaniżania odszkodowań, ułatwiają ubezpieczycielom jego kontynuowanie.

Nie muszę daleko szukać. Sprawę znam z autopsji. W wersji skróconej wygląda to tak. Ubezpieczyciel nie wypłaca poszkodowanemu pełnego odszkodowania. Poszkodowany występuje z pozwem do sądu. A że w Polsce młyny sprawiedliwości powoli mielą, to sprawy tego typu ciągną się latami. Zanim Sąd Najwyższy wyda wyrok prawomocny, to ubezpieczyciel – bywa – i przez rok, dwa obraca – pieniędzmi, które powinny już dawno trafić do poszkodowanego. O korowodach poszkodowanego w sądowych zabiegach nie będę wspominał. Tego się nie da opowiedzieć. To trzeba przeżyć, żeby poczuć sądowych urzędników i to jak traktują obywateli. Wydaje się, że tylko ludzie pokroju Marcina P. - szefa spółki Amber Gold są traktowani łaskawie.

Jakoś dziwnym trafem ubezpieczycielom, też państwowi kontrolerzy do kieszeni nie zaglądają, żeby się dowiedzieć, czy przypadkiem nie ma w niej nadmiaru, nieuzasadnionych zysków. Odnoszę wrażenie, jakoby pod kontrolą znajduje się wyłącznie zwykły, szary obywatel. Rekiny buszują bezkarnie."
Jak sami widzicie, że takiemu, który utraci cały dorobek życia mogę, też przyjść różne rzeczy do głowy i różnie może zareagować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Najlepiej byłoby zapewne ubrać Breivika we włosienicę, kazać mu jeść z puszki i spać na gołych deskach. Dodatkowo należałoby na Breivika oddawać mocz i kał. Oto sprawiedliwość? Zastanawiam się, po kiego licha został napisany ten artykuł?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rak
  • Rak
  • 25.08.2012 14:34

Wbrew pozorom dla Norwegów kara jest bardzo surowa.To nam biednym Polakom wydaje się że Breivik wyląduje w luksusach.Dla Norwegów to żaden luksus.Przeciwnie.To co dla nas jest komfortem to dla nich minimum socjalne.Ot różnica poziomów życia w UE i poza nią.He he.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Glosujący skwapliwie za karą śmierci nie biorą pod uwagę, że dla wszelkiej maści ekstermistów Berivik stał by sie bohaterem, męczennikiem, idolem i obiektem czci, którego "przesłanie" należy kontynuować a idee - wprowadzać w życie siejąc śmierc i terror.
Odizolowanie od społeczeństwa czyni z niego "nikogo" i to jest najbardziej dotkliwa kara dla zbrodniarza, który będzie egzystował, ale nie będzie ŻYŁ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja, na tle całej dyskusji i oburzenia na "prawne porządki" które nam się bardzo nie podobają w kontekście PIERWSZEJ TEGO RODZAJU ZBRODNI w Norwegii, polecam serial, który przybliża zarówno skandynawski wymiar sprawiedliwości, jak i ich walkę o zintegrowanie z obcokrajowcami jak też - może przede wszystkim - demokratyczne metody pracy aparatu ścigania.
The Killing 1 i idący aktualnie, The Killing2

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku! Niewątpliwie pani Płatek i Ty, który o tym wspomniałeś, macie rację. Toteż nie pisałam tego powodowana żądzą krwi. Smutne jest tylko to, że nasze prawo, nasi politycy i my sami, NIGDY im nie dorównamy pod żadnym względem. Sami na to zapracowaliśmy :((
Dzieli nas od Norwegów przepaść zarówno mentalna, jak i materialna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego, pani Monika Płatek powiedziała w wywiadzie (w TOK FM 24 sierpnia 2012 roku. Na końcu komentarza podam link do tej wypowiedzi):
"Breivik - chciałoby się powiedzieć - jest chorym, biednym człowiekiem, który zrobił straszną tragedię, natomiast nie złamał Norwegii i nie złamał Norwegów i gwarantuję Panu (to do redaktora Jakuba Janiszewskiego), że żaden z Norwegów nie chce ani wyższej kary, ani do głowy mu nie przychodzi takie gadanie bez sensu, że kara śmierci powinna być wprowadzona. Właśnie dlatego, że oni doskonale zdają sobie sprawę, że ich jakość życia, ich bogactwo i to ile im się dzieci rodzi i to jak są w sumie bardzo szczęśliwi jest związane z tym, że przestrzegają tych norm i tych przepisów również wobec tych skazanych, nawet jeżeli jest to Breivik".

Skąd pani profesor wie, co Norwegowie myślą, że tak kategorycznie wypowiada się za wszystkich Norwegów? Pani profesor powiedziała jeszcze dużo ciekawych rzeczy, które rzucają obraz na kształcenie naszych prawników... Zachęcam do odsłuchania wywiadu z nagrania archiwalnego.
Tytuł wywiadu w dziale Nisza:
"21 lat więzienia dla Breivika - sprawiedliwa kara?"

http://www.tok.fm/TOKFM/0,100495.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.