Facebook Google+ Twitter

Wcześnie rano ekshumowano kolejne ofiary katastrofy smoleńskiej

W poniedziałek, 22 października, we wczesnych godzinach rannych w stolicy dokonano ekshumacji dwóch kolejnych ofiar katastrofy smoleńskiej. Jeden z otwartych grobów znajduje się w Świątyni Opatrzności Bożej. Sugeruje się, że chodzi o ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. W tym samym czasie odbyła się druga ekshumacja na Powązkach.

Grób Ryszarda Kaczorowskiego w Świątyni Opatrzności Bożej / Fot. Cezary Piwowarski, CC 3.0Jak informuje Polska Agencja Prasowa około godz. 6 zakończyła się ekshumacja jednej z ofiar, która pochowana została w Świątyni Opatrzności Bożej. Kpt Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej poinformował, że w czynnościach udział brali także członkowie rodziny. Na ich wyraźną prośbę nie ujawniono nazwiska ekshumowanej ofiary z 10 kwietnia 2010.

Media sugerują jednak, że był to ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, choć nie jest to jedyna ofiara katastrofy, która spoczęła w warszawskiej świątyni. Znajdują się tutaj także groby: ks. Zbigniewa Króla - kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej, ks. Andrzeja Kwaśnika - kapelana Federacji Rodzin Katyńskich oraz ojca Józefa Jońca. Mniej więcej w tym samym czasie odbywała się druga ekshumacja na Starych Powązkach. Śledczy także nie podali do publicznej wiadomości nazwiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.