Facebook Google+ Twitter

Wczoraj, dziś i jutro - kinowe propozycje na letnie wieczory

Wytwórnie filmowe nie próżnują. Na ekranach pojawia się masa filmów, które warto zobaczyć. Sporo też obrazów, które można by obejrzeć lub pooglądać. Co zaserwują w najbliższych dniach multipleksy? Co już możemy zobaczyć na ekranach kin?

 / Fot. Arletta Przynoga„Lato, lato wszędzie...” – chciałoby się zaśpiewać z Formacją Nieżywych Schabuff. Niestety, pogoda, już nie rozpieszcza miłośników plażowania. Na całe szczęście 113 lat temu bracia Lumiere opatentowali genialne urządzenie, które (lekko podrasowane) pozwala nam teraz wypełnić czas w pochmurne dni. Mowa oczywiście o kinie. Oto trzy filmowe propozycje na letnie, choć pochmurne, dni.

Na DVD
Powiedzmy „nie!” hollywodzkim zakończeniom – „Pokuta”
Film jest już dostępny na DVD. Wiele już o nim powiedziano. Pewnym jest to, że nie można go nie zobaczyć. Jeśli ktoś oczekuje słodkiego zakończenia w stylu „i żyli długo i szczęśliwie”, może się zdziwić. To chyba jest w „Pokucie” najgenialniejsze – sposób opowiadania historii dwojga młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie do szaleństwa. Brzmi jak banał, ogląda się fenomenalnie. No i ta muzyka... Propozycja filmowa idealna na deszczowy wieczór.
Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=h08apgwNack

Na dużym ekranie
Trochę historii, trochę piękna – „Kochanice Króla”
Dla panów – Natalie Portman i Scarlett Johansson. Dla pań – Eric Bana. Dla wszystkich - szesnastowieczna Anglia. Z całym swoim pięknem, z całą swoją bezwzględnością. Intrygi, zdrada, miłość i odrobina lojalności.
Film ma być aktorskim pojedynkiem dwóch hollywodzkich piękności, jednak wydaje się, że nie można stwierdzić, kto wygrywa – Natalie Portman, czy Scarlett Johansson. Za to gra drugoplanowego duetu kobiecego – Kirsten Scott Thomas (matka głównych bohaterek) oraz Any Torrent (Katarzyna Aragońska) – to prawdziwy popis klasy i dojrzałości. Film nie powala wartką akcją, nie ma w nim scen batalistycznych. Jest za to dużo emocjonujących scen i psychologicznych gier. Warto zobaczyć „Kochanice Króla”, aby poczuć klimat „tamtych czasów”.
Zwiastun: http://www.multikino.pl/starybrowar/pokaz,film,3425.html

Wkrótce
Zbrodnia nie popłaca? – „Angielska Robota”
Znów cofamy się w czasie. Tym razem trochę bliżej -
w lata 80- te. Grupa wcale-nie-złodzieji (na czele z Jason’em Statham’em) zostaje wciągnięta przez wcale-nie-brzydką Suffron Burrows do udziału w napadzie na londyński bank. Włamują się, zabierają kosztowności i inne wcale-nie-klejnoty. I tu zaczynają się kłopoty. Brytyjski rząd, policja, MI5. Dużo kłopotów i dużo angielskiego humoru. Film jest dziełem twórców „Przekrętu” czy „Ocean’s Eleven”. Zapowiada się więc niezła gratka dla fanów zawiłej fabuły, półuśmieszków i gangsterskiego klimatu. W kinach od 25 lipca.
Zwiastun: http://www.multikino.pl/starybrowar/pokaz,film,888888.html

Trzy filmy, trzy historie, trzy różne światy. Tylko trzy propozycje z całej masy lepszych, dobrych i takich sobie propozycji kinowych. Wybór należy do tego, kto stoi przy kasie i kupuje bilet z nadzieją, że seans będzie udany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.