Facebook Google+ Twitter

Wczoraj po raz piąty w Polsce odbyła się Noc Muzeów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-17 07:44

Po raz piąty w Polsce, a po raz 12 w ogóle odbyła się Noc Muzeów. W nocy z soboty na niedziele tysiące osób odwiedzało otwarte do późna muzea i wystawy w kilku największych miastach Polski.

Większość placówek na tę okazję przygotowało specjalne atrakcje. Na przykład w Warszawie można było przejechać się zabytkowymi tramwajami i autobusami komunikacji miejskiej. Swoje wnętrza zwiedzającym udostępniły między innymi Sejm i Instytut Pamięci Narodowej.

Wiele muzeów, by zachęcić zwiedzających do odwiedzin przygotowało inscenizacje lub koncerty. Na przykład odwiedzający Muzeum Historii Katowic mogli poznać klimat dwudziestolecia wojennego biorąc udział w warsztatach tworzenia biżuterii lub kursie charlestona - najpopularniejszego w tamtym czasie tańca.

Z kolei w Baranowie Sandomierskim, zwiedzający tamtejszy zamek do późna w nocy mogli spacerować po komnatach w "poszukiwaniu czarnej damy". Dla osoby, której uda się sfotografować legendarnego ducha przewidziano nagrodę.

Noc Muzeów po raz pierwszy zorganizowano w Berlinie w 1997 roku. W tym roku w ogólnoeuropejskim projekcie wzięło udział ponad 120 miast.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.