Facebook Google+ Twitter

Wczoraj toaleta, dziś prezerwatwa. A co jutro Mr Gates?

Dla Faraona kondom był zabawką erotyczną a dla przyszłości jest obiektem naukowych poszukiwań. Nagroda -100 tysięcy dolarów czeka na zwycięzce konkursu ogłoszonego przez Fundację Billa i Melindy Gates.

Dla kobiet / Fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pr%C3%A9servatif_f%C3%A9minin.jpgObecnie oblicza się, że na świecie zaledwie 5 proc. mężczyzn używa kondomów. Mało! Dużo za mało, biorąc pod uwagę stale rosnącą ilość zarażeń wirusem HIV. Niestety, co roku 2,5 miliona osób jest nowymi nosicielami tego zabójczego wirusa. Dużo! Dużo za dużo!

Aby przeskoczyć kulturalne bariery trzeba by zmienić pewne właściwości prezerwatywy, podnieść atrakcyjność jej używania i tym samym osiągnąć znacznie większe jej stosowanie, albowiem wielu mężczyzn nie chce z niej korzystać, twierdząc że "to jakby jedzenie cukierka z papierkiem".

W marcu tego roku Fundacja Billa i Melindy Gates ogłosiła konkurs z nagrodą 100 tysięcy dolarów za wynalezienie nowej, uniwersalnej prezerwatywy. To ma być prezerwatywa nowej generacji, która zastąpi przestrzały kondom. Jak usprawnić prezerwatywę, by była rewolucyjna i atrakcyjna?

Jako środek antykoncepcyjny kondom znany jest od stuleci, jednakże dopiero produkcja z cienkiego lateksu upowszechniła jego zastosowanie. Popularna zwijana "gumka" zasadniczo nie zmieniła się od ponad 50 lat, aczkolwiek istnieje w wielu przedziwnych wariantach.

Męska / Fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Kondom.jpgObecnie produkuje się także silikonowe kondomy, które w porównaniu z tymi z jelit zwierzęcych i pęcherzy ryb, a potem grubych gum ze szwami, których używał Casanova, Szekspir, G.B. Shaw, Pitigrilli i inni sławni, wydają się być super nowoczesne i wymyślne, jak np. te "Origami". Jednakże konkurs ma wyłonić rewolucyjny, rewelacyjny, nowy kondom przyszłości, chroniący następne generacje od zarażeń chorobami zakaźnymi, taki przed którym nie ma wymówki, nawet dla mężczyzn typu "macho".

Nagroda może uczynić wynalazcę milionerem. Na adres Fundacji wpłynęło ponad 500 projektów. Wszyscy uczestnicy konkursu zobowiązani są do zachowania tajemnicy aż do ogłoszenia wyników konkursu. Prowadzone badania w Laboratorium w Los Angeles zapowiadają kondom przyjemniejszy i łatwiejszy w użyciu, a przede wszystkim pewniejszy. Setki par zgłosiło się do testowania prototypu, którego autorem jest pracujący nad nowoczesnym kondomem od 30 lat, 58-letni epidemiolog Ron Frezieres z California Family Health Council.

Bill Gates zapomniał, chyba, o jednym, mianowicie o negatywnym stanowisku Kościoła katolickiego, wyrażonym w 1826 roku w Brewe pieczętowanym papieskim pierścieniem. Potępiono tam stosowanie prezerwatywy. Do dziś papieże nie zmienili swego stanowiska w żadnym oficjalnym piśmie. Jak podaje Watykan 13 maja 2013, na świecie jest 1 miliard 214 milionów katolików, a populacja Ziemi zbliża się do 8 miliardów.

Niespełna 200 lat od papieskiego zakazu, wobec 3000 jakie sobie liczy papirusowy kondom, który był "zabawką" erotyczną faraonów, dziś ma być ochroną przyszłych generacji ludzkości przed zakaźną chorobą, chyba nie wpłynie na zmianę stanowiska Kościoła.

*Pierwszą lateksową, gładką prezerwatywę wynalazł chemik Julius Fromm. W 1931 otworzył fabrykę i sprzedawał ok. 50 mln sztuk rocznie.
**O konkursie na toaletę-klozet przyszłości

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

@Magdo, bardzo przepraszam. połknęłam literkę w Twoim imieniu. Wszystko przez te sztywne palce. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marto, ale na ten lek to się nie doczekamy.
@Arek, hihi..... ;) śląskie "mundrości" są niezawodne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działalność życiową i "okołorziciową" pana Gatesa wpisałbym w misję non profit włączyłbym w istotną w jego przypadku sferę dobroczynności.
BHŻ (bezpieczeństwo i higiena życia) wobec powszechnego braku pracy jest istotniejsze, niż poczciwe BHP... :)
Myślę, że pójście w kondomy w sprayu to dobry kierunek.
Mogą być zapachowe, smakowe, kolorowe, świecące i święcące (na Wielkanoc), ogórkowe i antykomarowe na lato, rozgrzewające (na narty), klaszczące (do teatru i opery), mruczące gdy mówimy do Niej "kotku"... :)
Podbijam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, piszesz:
"Obecnie oblicza się, że na świecie zaledwie 5 proc. mężczyzn używa kondomów. Mało! Dużo za mało, biorąc pod uwagę stale rosnącą ilość zarażeń wirusem HIV. Niestety, co roku 2,5 miliona osób jest nowymi nosicielami tego zabójczego wirusa."
Tu raczej nie pomoże nawet najbardziej atrakcyjna prezerwatywa - potrzebny jest raczej lek przeciwko zabójczej głupocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani Papież, ani kościół, ani Bil Gates, ani kondom, seks i Faron, Nic nie ruszy ogórkowego sezonu, no chyba , że gwałciciel w sutannie... ;((( w art. obok łapie czytelników jak lep

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podbijam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zdumiony, że seks już nie ma takiego medialnego "wzięcia", jak to jeszcze nie tak dawno bywało...

A tekst jest wyjątkowo ciekawy co najmniej z dwóch względów..
Po pierwsze, nie wiadomo dlaczego kościół nie zmienia podejścia do prezerwatyw...
Skąd wzięto takie podejście do cielesności? Z Biblii? A czy w sprawie wszystkich ludzkich wynalazków musi się w niej znaleźć chociażby jakaś wzmianka? A co zrobić z radiem, zapisem wizji, telewizją czy internetem? A multipleks...?

Po drugie, autorka zadaje Billowi pytanie: co dalej z jego pomysłami?
Mam pewne podejrzenia... Skoro pozainformatyczny świat panu Gatesowi kręci się wokół narządów wydalania i rozmnażania, to w starszym wieku może będzie chciał dokonać np. fuzji seksu z informatyką. Ale nie jakiegoś tam banalnego połączenia, tylko na miarę przełomu, tak jak zwykł był to czynić w informatyce.
I tak może to być np. wirtualny seks przy pomocy Internetu, ale ze WSZYSTKIMI zmysłowymi wrażeniami. Wtedy bezpieczeństwo zdrowotne będzie całkowite. Nie słyszałem bowiem, aby wirusy chorobotwórcze przechodziły światłowodami czy innymi przewodami.

A na koniec. Ciekawie musi wyglądać sam konkurs, testy i sposób oceny unowocześnionych prezerwatyw...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekałam aż ktoś zauważy ten szczegół. Urodz. w Koninie, w biednej wielodzietnej rodzinie żydowskiej. Dość ciekawa jest historia jego życia i patentu. Nadaje się na film.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto wspomnieć, że Fromm urodził się w Polsce i tam przez jakiś czas pracował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wierność jest sexy" (to z Fb). Wierność to stary, niezawodny wróg HiV ... Problem wyłania się nieco wcześniej stąd mowa o barierach kulturowych i nie tylko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.