Facebook Google+ Twitter

Wczoraj wręczono Nagrody Literackie Gdynia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-14 07:05

Podczas uroczystej gali, wręczono tegoroczne Nagrody Literackie Gdynia. Laureatami zostali: Maria Poprzęcka i Marcin Świetlicki i - po raz drugi - Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki. Każdy z laureatów otrzymał statuetkę - Kostkę Literacką - oraz 50 tysięcy złotych.

Profesor Maria Poprzęcka to jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie historii sztuki. Nie przeszkodziło to jednak Kapitule Nagrody Literackiej Gdynia wyróżnić jej esej nagrodą... literacką, co niewątpliwie będzie i dla znawców literatury, i dla znawców sztuki sporym zaskoczeniem.

Marcin Świetlicki był już typowany do nagrody w 2007 roku za tomik "Muzyka środka". Druga nominacja to dowód wielkiego uznania Kapituły dla jego twórczości. Pisarz otrzymał jednak nagrodę nie za poezję, a za książkę wieńczącą jego kryminalną trylogię zatytułowaną "Jedenaście".

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki zapisał się już w 2006 roku w historii Nagrody Literackiej Gdynia jako pierwszy wyróżniony poeta. Jak się okazuje, w oczach Kapituły artysta nadal dzieli się z nami wyjątkowo przejmującymi wierszami, godnymi ponownego uhonorowania. Tym razem, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył mu Kostkę Literacką za "Piosenkę o zależnościach i uzależnieniach".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.