Facebook Google+ Twitter

Wdowa po Arafacie: są naukowe dowody, że mojego męża otruto radioaktywnym polonem

Raport naukowców z Uniwersytetu w Lozannie potwierdza, że mojego męża otruto radioaktywnym polonem 210 – twierdzi Suha Arafat. „To było zabójstwo polityczne”.

 / Fot. Photo by Remy SteineggerJeszcze w 2012 roku naukowcy ze Szwajcarii zbadali 38 przedmiotów, które należały do Arafata, m.in. szczoteczkę do zębów i arafatkę i orzekli, iż podejrzewają iż przyczyna śmierci nie była samoistne. To spowodowało, że wdowa i prezydent Autonomii wydali zgodę na ekshumację - przypomina wyborcza.pl

Przygotowany przez naukowców raport ma wg wdowy potwierdzać jej obawy i przypuszczenia. „On dowodzi, że mój mąż nie zmarł z przyczyn naturalnych. Mamy naukowe dowody, że został zamordowany” - przekonywała Suha Arafat. Nie oskarżyła o morderstwo żadnego kraju ani żadnej osoby.

Teza o otruciu nie dla wszystkich jest jednak do przyjęcia, ponieważ w sekcji zwłok Arafata, zmarłego w 2004 roku, uczestniczyli eksperci m.in. z Francji i Rosji. Rosjanie utrzymują, że w badanych próbkach nie znaleziono śladu radioaktywnej substancji. Także władze Izraela oficjalnie zaprzeczyły oskarżeniom Palestyńczyków, że przyczyniły się do śmierci Jasera Arafata.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.