Facebook Google+ Twitter

Wdowa po Czesławie Niemenie wygrała proces w Poznaniu. Bezprawnie wykorzystano piosenkę artysty

Sąd Apelacyjny w Poznaniu nakazał prawomocnym wyrokiem wpłatę 10 tys. złotych na konto wdowy po Czesławie Niemenie za bezprawne wykorzystanie piosenki artysty.

 / Fot. By Paweł Cieśla Staszek_Szybki_Jest (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/liChodzi o utwór "Musica Magica", który wykorzystano podczas koncertu na UAM w Poznaniu. Wykonała ją włoska piosenkarka Farida, która utrzymywała, że Czesław Niemen podarował jej ten utwór.

Zdaniem Małgorzaty Wydrzyckiej-Niemen, wdowy po artyście Włoszka nie miała prawa do zaśpiewania autorka. W pierwszej instancji domagała się 50 tys. złotych zadośćuczynienia i zniszczenia nagrań z koncertu.

Organizatorem koncertu był Krzysztof Wodniczak, były współpracownik Niemena i prezes Stowarzyszenia Muzycznego "Brzmienie",

Sąd Apelacyjny w Poznaniu uznał, że że Wodniczak, zniesławił Wydrzycką-Niemen i nakazał wypłatę 10 tys. złotych - podaje Gazeta.pl.

Wyrok jest prawomocny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Obawiam się, Marku, że działalność tej pani (nie wymieniam nazwiska, bo jest zastrzeżone) doprowadzi do tego, iż niebawem nikt nie odważy się na propagowanie twórczości jej ś.p. męża i samoistnie popadnie w zapomnienie. Jakże inaczej obchodzi się z twórczością swej zmarłej Matki Agata Passent!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej niech artyści pozamykają swoje dzieła w sejfach, szufladach i innych schowkach z zastrzeżeniem, że publiczne ich użycie będzie surowo karane...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż strach komentować, by nie znaleźć się w sądzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.